Kategorie

Etja, olej z ogórecznika lekarskiego Bio, 50 ml

Cena jednostkowa: 40,98 zł za 100 mililitrów

Cena
20,49 zł

Produkt dostępny

Opis produktu

Olej zimnotłoczony, otrzymany z nasion ogórecznika lekarskiego. Zawiera znaczne ilości kwasu gamma linolenowego (GLA) - około 25% oraz kwas Omega-6. Działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, reguluje wilgotność, przemianę komórkową i pracę gruczołów łojowych, regeneruje, łagodzi swędzenia oraz uelastycznia skórę.

Zastosowanie

Przeznaczony dla skóry dojrzałej, wrażliwej, zniszczonej i suchej.

Sposób użycia

- do masażu: 10-15 kropli oleju najlepiej połączyć z naturalnym olejkiem eterycznym, a następnie kulistymi ruchami dłoni masować ciało,
- do kąpieli: 5-10 kropli oleju wlać do wanny wypełnionej 1/3 ciepłej i czystej wody,
- do pielęgnacji skóry: małą ilość nanieść na skórę i delikatnie rozsmarować.

Składniki (INCI)

100% naturalny olej z ogórecznika lekarskiego.

Cechy produktu

Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Rodzaj skóry
Dla kogo
Rejestracja

Olej z ogórecznika

Olej z ogórecznika lekarskiego jest olejem tłoczonym na zimno. Jego składniki wykazują działanie m.in. przeciwzapalne.

Ogórecznik lekarski: informacje o roślinie

Ogórecznik lekarski (Boragoofficinalis L.) to gatunek należący do rodziny ogórecznikowatych. Roślina wywodzi się z krajów śródziemnomorskich, jednak jest uprawiana także w Polsce. Osiąga wysokość ok. 60 cm. Ma duże dolne liście, których rozmiar zmniejsza się wraz z wysokością łodygi. Roślina wydziela zapach podobny do zapachu ogórków.

Składniki oleju z ogórecznika i ich oddziaływanie na organizm

Olej z ogórecznika lekarskiego zawiera m.in. kwas gamma linolenowy i kwas Omega-6.

Kwas gamma linolenowy to kwas tłuszczowy, który wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, pomaga w zachowaniu elastyczności naczyń krwionośnych, ma też duży wpływ na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. Pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi.

GLA pomaga w utrzymaniu prawidłowej kondycji skóry.

Ponadto kwas gamma linolenowy poprawia funkcjonowanie błon komórkowych. Pomaga utrzymać ich strukturę, wspiera integralność błony komórkowej, co przekłada się na funkcjonowanie komórek, a tym samym poszczególnych narządów i całego organizmu.

Wspomaga funkcje poznawcze i umożliwia zachowanie sprawności umysłowej na wysokim poziomie, zwłaszcza w późniejszym wieku. Pomaga w utrzymywaniu na właściwym poziomie zdrowia psychicznego i fizycznego.

Kwas GLA pomaga także w utrzymaniu równowagi hormonalnej w organizmie.

Przyjmowanie kwasu omega-6 może pozytywnie wpłynąć na stan kobiet podczas menstruacji czy zmagających się z napięciem przedmiesiączkowym.