Faringosept 10mg, smak kakaowy, 20 tabletek do ssania

Faringosept 10mg, smak kakaowy, 20 tabletek do ssania

9,59 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Producent: RANBAXY

Faringosept 10mg, smak kakaowy, 20 tabletek do ssania - opis produktu

Wskazania: pomocniczo w ostrych zakażeniach w obrębie jamy ustnej i gardła: zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, a także po operacji usunięcia migdałków, po ekstrakcji zębów.
 
Skład: 1 tabletka do ssania zawiera 10mg ambazonu jako substancję czynną, oraz substancje pomocnicze: sacharoza, laktoza, kakao, powidon K30, kwas stearynowy, wanilina.
 
Działanie: bakteriostatyczne (hamuje rozwój bakterii) na niektóre rodzaje bakterii, jak paciorkowce (hemolizujące, zieleniące) i pneumokoki, będące częstą przyczyną zakażenia jamy ustnej i gardła. Na gronkowce ma umiarkowane działanie.
 
Dawkowanie: ssać powoli 3 do 5 tabletek na dobę przez 3 do 4 dni. Tabletek nie należy połykać, ale pozwolić, aby powoli rozpuściły się w jamie ustnej. Przyjmować w niedługim czasie po jedzeniu (15-30 minut), nie jeść i nie pić przez 2-3 godziny po zażyciu leku.
 
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ambazon lub którykolwiek ze składników leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.