Flavamed 15mg/5ml, smak malinowy, syrop, 100ml

Flavamed 15mg/5ml, smak malinowy, syrop, 100ml

10,75 Cena brutto

Rodzaj: Lek

Grupa: Flavamed

Flavamed 15mg/5ml, smak malinowy, syrop, 100ml - opis produktu

Wskazania: leczenie mukolityczne w ostrych i przewlekłych schorzeniach oskrzeli i płuc, przebiegających z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.

Skład:  5ml syropu zawiera substancję czynną: 15mg chlorowodorku ambroksolu oraz substancje pomocnicze: sorbitol 70% niekrystalizujący kwas benzoesowy, glicerol 85%, hydroksyetyloceluloza, aromat malinowy, woda oczyszczona. 

Działanie: sekretolityczne i mukolityczne (działa wykrztuśnie, rozrzedzając wydzielinę ułatwia odkrztuszenie).

Dawkowanie: zazwyczaj stosowana dawka leku to:
- dzieci w wieku od 1. do 2. lat: 2,5ml syropu (pół miarki) 2 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 2. do 5. lat: 2,5ml (pół miarki) syropu) 3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 6. do 12. lat: 5ml (jedna miarka) syropu) 2-3 razy na dobę;
- dzieci w wieku od 12. lat i odrośli: w pierwszych 2-3 dniach leczenia 10ml (2 miarki) syropu 2-3 razy na dobę. Leczenie kontynuuje się podając po 10ml (2 miarki) syropu 2 razy na dobę. U osób dorosłych, jeżeli to konieczne, dawkę można zwiększyć do 60mg 2 razy na dobę.
Lek należy przyjmować doustnie, po posiłku, za pomocą dołączonej miarki. Nie należy stosować leku bezpośrednio przed snem. Bez konsultacji z lekarzem, leku nie należy stosować dłużej niż 4-5 dni.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą. U dzieci w wieku poniżej 2. lat lek Flavamed można stosować jedynie pod nadzorem lekarza. W czasie ciąży i karmienia piersią lek można stosować wyłącznie w przypadku wyraźnego zalecenia przez lekarza. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzeniami czynności nerek i/lub ciężką niewydolnością wątroby, astmą oskrzelową (preparat nasila kaszel i powoduje nadmierne odkrztuszanie), z zaburzoną motoryką oskrzelową (możliwość wystąpienia zastoju śluzu).

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.