Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze
Kategorie

Flegamina Baby 2 mg/ 5 ml, krople doustne, roztwór, 30 ml

Cena
8,89 zł

Produkt dostępny
Zamówienie wysyłamy w 2 dni robocze

Opis produktu

Substancją czynną Flegaminy Baby jest chlorowodorek, który działa wykrztuśnie, usuwając wydzielinę z dróg oddechowych. Lek poprzez działanie wykrztuśne oczyszcza oskrzela.

Wskazania

Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Skład

1ml roztworu zawiera 2mg bromoheksyny chlorowodorku. Pozostałe składniki: propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, kwas solny 0,1N, woda oczyszczona.

Działanie

Działa wykrztuśnie, upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych; ułatwia odkruszanie, oczyszcza oskrzela.

Dawkowanie

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 20 do 25 kropli 3 razy na dobę. Nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni. Stosować po posiłku.

Przeciwwskazania

Bromoheksyny nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi. Nie należy stosować leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci , w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.

Działania niepożądane

Niezbyt często (1 na 100 osób): ból górnej części brzucha, nudności, wymioty, biegunka. Rzadko/ (1 na 1000 osób): reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka. Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd. Ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry, ból głowy, zawroty głowy, skurcz oskrzeli, nadmierne pocenie się, niestrawność, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych.

Interakcje

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich stosowanych lekach obecnie, lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych, które wydawane są bez recepty. Bromoheksynę należy ostrożnie stosować z atropiną i innymi lekami cholinolitycznymi, gdyż powodują one suchość błon śluzowych. Bromoheksyny nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, gdyż mogą osłabiać odruch kaszlu i powodować zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych.
Bromoheksyna może nasilać działanie drażniące salicylanów i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Jednoczesne stosowanie leku Flegamina Baby z antybiotykami zwiększa ich stężenie w miąższu płucnym.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, w przypadkach ciężkich zaburzeń czynności wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn ze względu na możliwość wystąpienia senności lub bólu i zawrotów głowy. Lek zawiera alkohol.

Podmiot odpowiedzialny

Teva Pharmaceuticals Sp. z o.o.
ul. Emili Plater 53
00-113 Warszawa

Dodatkowe informacje

Nastąpiła zmiana kategorii dostępności produktu leczniczego wydawanego z przepisu lekarza (Rp) na produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza (OTC). Na opakowaniu może znajdować się informacja świadcząca o dostępności leku na receptę.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Cechy produktu

Wiek
Postać
Rejestracja
Lek