Flexus Fluid One 20mg/ml, strzykawka, 3ml

Flexus Fluid One 20mg/ml, strzykawka, 3ml

Cena: 641,99 zł

Cena jednostkowa: 21 399,67 zł za 100 ml

Wysyłamy w 1 dzień roboczy!

Dostępny
Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy
Producent: VALENTIS

Flexus Fluid One 20mg/ml, strzykawka, 3ml - opis produktu

Flexus Fluid One uzupełnianie mazi stawowej to produkt dostępny w postaci szklanych strzykawek zawierających kwas hialuronowy.  Produkt jest klarownym, przezroczystym, lepkim, sterylnym i niepirogenicznym roztworem. Kwas hialuronowy stabilizowany uzyskiwany jest z mikroorganizmów. Produkt przeznaczony do jednorazowego użycia. Kwas hialuronowy to naturalny wielocukier, będący ważnym składnikiem strukturalnym skóry, tkanki podskórnej i łącznej, występujący w postaci mazi stawowej. Kwas hialuronowy jest identyczny u wszystkich żyjących organizmów i wysoce biokompatybilny. Każdy ml produktu zawiera 20 mg hialuronianu sodu rozpuszczonego w soli fizjologicznej.
 
Zastosowanie: produkt wskazany jest w leczeniu bólu, który towarzyszy chorobie zwyrodnieniowej stawów (OA).
 
Sposób użycia:  u dorosłych osób z chorobą zwyrodnieniową stawów należy zastosować produkt w ilości 1 strzykawki na turę leczenia. Produkt podaje się przez iniekcję do stawu. Dawkowanie i czas wstrzykiwania zależą od objawów. Przewidywany czas skutecznego działania to przynajmniej 6 miesięcy od zastosowania produktu. produkt należy wstrzykiwać przy użyciu igły 18-22 G wprowadzanej do jamy stawowej. Produkt przeznaczony jest do podawania jedynie przez uprawniony personel medyczny, zgodnie z lokalnym prawem.
 
Składniki: substancja czynna: 60mg hialuronianu sodu. Substancje dodatkowe: disodu dwunastowodny fosforan, sodu diwodorosforan dwuwodny, chlorek sodu, woda oczyszczona do wstrzykiwań do 3,0ml, ph 6.8~7.8.
 
Przeciwwskazania:
Nie stosować u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na preparaty hialuronowe.
Wstrzyknięcia do jamy stawowej są przeciwwskazane w przypadku obecnych lub przebytych infekcji oraz chorób skórnych w obszarze wstrzyknięcia.
 
Ważne wskazówki:
Przechowywać w temperaturze pomiędzy 2 a 30 stopni Celsjusza.
Chronić przed słońcem i nie zamrażać.
 
Producent:
Valentis Polska Spółka z o.o.
ul. Krakowiaków 50,
02-255 Warszawa, Polska.