Kategorie
Grip Stop, spray do nosa, 20ml

Grip Stop, spray do nosa, 20ml

23,97 Cena brutto

Rodzaj: Wyrób medyczny leczniczy

Producent: VITAMED

Grip Stop, spray do nosa, 20ml - opis produktu

Grip Stop to innowacyjny preparat w formie aerozolu, udrażniający przewody nosowe, nie obkurczający naczyń krwionośnych śluzówki. Przeznaczony do stosowania w stanach niedrożności przewodów nosowych oraz w utrudnionym oddychaniu przez nos.
 
Preparat: skutecznie udrażnia przewody nosowe, poprawia komfort oddychania, nie obkurcza naczyń krwionośnych błony śluzowej nosa, ie wysusza śluzówki, nie podrażnia nosa, wykazuje właściwości przeciwzapalne i ochronne na błonę śluzową, wspomaga proces odbudowy śluzówki i przywraca równowagę immunologiczną, eekomendowany zarówno do terapii krótko - jak i długookresowej.
 
Zawiera innowacyjny skład, dając wysokie poczucie bezpieczeństwa stosowania. Może być stosowany w trakcie ciąży i karmienia piersią. Jest preparatem bardzo dobrze tolerowanym.
 
Zastosowanie: w utrudnionym oddychaniu przez nos w celu odblokowania przewodów nosowych i poprawy komfortu oddychania. W profilaktyce i terapii niedrożności przewodów nosowych na tle nieżytów nosa, przewlekłego zapalenia zatok i górnych dróg oddechowych, obrzęku błony śluzowej nosogardzieli, zalegającej wydzieliny, zniekształceń przewodów nosowych (przerost małżowin nosowych, polipy nosa, skrzywienie przegrody nosa) oraz stanów zapalnych i przerostu migdałków. W celu uniknięcia nadużywania leków obkurczających naczynia krwionośne śluzówki. W synergicznym połączeniu z antybiotykami.
 
Sposób użycia: usunąć nasadkę ochronną, umieścić kciuk na podstawie pojemnika, a palce wskazujący i środkowy na skrzydełkach dozownika i przycisnąć do dołu. Następnie zwolnić nacisk. Czynność należy powtarzać aż do uzyskania pierwszego rozpylenia. Głowę pochylić lekko do przodu, wykonać powolny wydech, a następnie zaaplikować preparat do odpowiedniego otworu nosowego. Wykonać wdech, jednocześnie zatykając palcem drugiej ręki otwór nosowy, do którego nie jest podawany preparat. Stosować 2 dawki (2 rozpylenia) 2 razy dziennie.
 
Składniki: laktoferyna, karboksymetylo beta glukan, D-pantenol, sól potasowa kwasu glicyryzynowego, chlorobutanol, N-(hydroksymetylo) glicynian sodu, sól sodowa EDTA, polisorbat 20, aromaty naturalne, roztwór buforowy pH 7,0.
 
Ważne wskazówki:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.
W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie  i skonsultować się z lekarzem. 
Po zastosowaniu należy dokładnie zamknąć pojemnik. 
Nie stosować preparatu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. 
Przechowywać z dala od źródeł ciepła, w miejscu niedostępnym dla dzieci.   Stosować zgodnie z przeznaczeniem. 
Nie wstrzykiwać. Nie połykać.
Nie zanieczyszczać środowiska naturalnego zużytym opakowaniem.
 
Wyłączny dystrybutor na Polskę:
VITAMED
ul. Ostrowskiego 24, 
97-213 Smardzewice