Krótkie daty
Gripblocker Natural, syrop, 125 g KRÓTKA DATA
Krótkie daty

Gripblocker Natural, syrop, 125 g KRÓTKA DATA

Cena: 8,94 zł

Wysyłamy w 10 dni roboczych
Dostępny
Data ważności produktu: 2020-05-31
Pozostałe wersje tego produktu

Gripblocker Natural, syrop, 125 g KRÓTKA DATA - opis produktu

Wskazania: niewysoka gorączka występująca w przebiegu przeziębienia (jako łagodny środek napotny), pomocniczo w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z kaszlem, gorączką i bólem gardła.

Skład: substancją czynną leku jest wyciąg płynny (1:1,46) z: kwiatu dziewanny / kwiatu lipy / kory wierzby / kwiatu bzu czarnego (2,5/3,0/1,5/3,0). 100 g syropu zawiera 10 g wyciągu, pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: sacharoza, koncentrat z czarnej porzeczki, aromat czarnej porzeczki, woda oczyszczona.

Działanie: lek wykazuje działanie napotne oraz pomaga łagodzić stany zapalne górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie: zalecana dawka dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat to: 5 ml syropu od 3 do 4 razy na dobę. Jeśli gorączka nie ustępuje po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat, jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, w przypadku nadwrażliwości na salicylany i inne NLPZ, w astmie, w chorobie wrzodowej, w przypadku ciężkich zaburzeń funkcji nerek i wątroby, w przypadku zaburzeń krzepnięcia, jeśli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ze względu na zawartość kory wierzby nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci. Kora wierzby może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, takich jak pochodne kumaryny. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Z uwagi na obecność wyciągu z kory wierzby i zawartość etanolu, nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Produkt może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową, chorobą wątroby lub z padaczką, a także dla kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Jedna dawka leku zawiera ilość etanolu odpowiadającą około 3,2 ml wina o zawartości alkoholu 12% v/v lub 7,6 ml piwa o zawartości alkoholu 5% v/v. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.