Gripex Hot Max 1000mg+100mg+12,2mg, 12 saszetek

Gripex Hot Max 1000mg+100mg+12,2mg, 12 saszetek

Cena: 15,99 zł

Zamówienia złożone do 15:00 wyślemy jeszcze dziś!
Dostępny

Gripex Hot Max 1000mg+100mg+12,2mg, 12 saszetek - opis produktu

Gripex Hot Max to wieloskładnikowy lek w postaci proszku, który zażywa się doustnie w formie roztworu. Lek łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie, a jego substancje czynne wykazują działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Lek przeznaczony jest do stosowania w celu krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, jakimi są: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Wskazania:
Zwalczanie objawów przeziębienia i grypy, do których należą:

  • gorączka,
  • ból głowy,
  • katar,
  • ból mięśni,
  • ból gardła.

Skład:
1 saszetka leku zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 1000mg, kwas askorbowy 100mg, fenylefryny chlorowodorek 12,2mg,
  • substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), aromaty cytrynowe, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104).

Działanie:

  • Paracetamol przynosi ulgę w bólach, które towarzyszą infekcjom, takich jak: bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.
  • Fenylferyna udrożnia nos i przywraca swobodę oddechu poprzez zmniejszanie obrzęku błony śluzowej nosa.
  • Witamina C wspiera układ odpornościowy organizmu.

Dawkowanie:

  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin (nie przekraczając 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Lek można stosować niezależnie od posiłków.

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. W przypadku stosowania leku powyżej 3-5 dni należy skonsultować to z lekarzem.

Przeciwwskazania:

  • Leku nie powinni stosować pacjenci uczuleni na substancje czynne, aminy sympatykomimetyczne lub którykolwiek ze składników wchodzących w jego skład.
  • Leku nie powinno przyjmować się w przypadku:
    • niestabilnej choroby wieńcowej,
    • zaburzeń rytmu serca,
    • wysokiego ciśnienia tętniczego,
    • wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
    • ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek,
    • wirusowego zapalenia wątroby,
    • choroby alkoholowej,
    • fenyloketonurii,
    • jaskry z wąskim kątem przesączania,
    • anatomicznie wąskiego kąta przesączania.
  • Nie należy przyjmować leku w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO oraz przez okres 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania.
  • Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest równoczesne stosowanie zydowudyny.
  • Dzieci poniżej 12 roku życia nie powinny przyjmować leku.
  • Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Przechowywanie:

  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
  • Leków nie należy wrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich:

  • reakcje alergiczne skóry i tkanki podskórnej, takie jak świąd, pokrzywka,
  • reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego,
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej,
  • podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia (przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry,
  • zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej,
  • zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych,
  • niepokój, bezsenność,
  • omamy, lęk, nerwowość,
  • granulocytopenia (zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza (brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi).

Interakcje:

  • Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio przez pacjenta oraz o tych, które pacjent planuje przyjmować.
  • Nie należy stosować Gripex Hot równocześnie z lekami zawierającymi:
    • paracetamol,
    • fenylefrynę lub pseudoefedrynę,
    • inne sympatykomimetyki lub inhibitory MAO,
    • zydowudynę.
  • Przed równoczesnym stosowaniem leku z:
    • lekami przeciwzakrzepowymi,
    • lekami preciwpadaczkowymi,
    • barbituranami,
    • innymi lekami indukującymi enzymy mikrosomowe wątroby,
    • metoklopramidem,
    • cholinolitykami,
    • lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze,
    • indometacyną,
    • antagonistami receptorów beta-adrenergicznych,
    • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
  • Zawarty w leku kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu i żelaza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

  • Przed rozpoczęciem stosowania leku Gripex Hot Max należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
  • Należy skontaktować się z lekarzem jeśli u pacjenta występuje:
    • niewydolność wątroby lub nerek,
    • astma oskrzelowa,
    • rozrost gruczołu krokowego,
    • nadczynność tarczycy,
    • zespół Raynaud'a,
    • choroba wieńcowa,
    • nadciśnienie tętnicze,
    • cukrzyca.
  • Należy upewnić się, że inne przyjmowane przez pacjenta leki nie zawierają paracetamolu ze względu na możliwość przedawkowania.
  • W czasie przyjmowania Gripex Hot Max nie należy przyjmować innych leków przeciw grypie, przeziębieniu oraz leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej.
  • Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
  • W czasie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
  • Przyjęcie większej dawki niż zalecana należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi lub farmaceucie, gdyż przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
  • W czasie mniejszym niż 1 godzina od czasu przedawkowania należy wywołać u pacjenta wymioty i skontaktować się z lekarzem, gdyż może być konieczne leczenie w specjalistycznych warunkach.
  • Objawami wskazującymi na przedawkowanie mogą być: wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić samoistnie, co jednak nie wyklucza rozwijającego się uszkodzenia wątroby. Mogą również wystąpić objawy takie jak drżenie, niepokój, bezsenność, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, bladość powłok, zatrzymanie moczu. W późniejszym okresie mogą pojawić się ból brzucha, żółtaczka.
  • W przypadku pominięcia dawki leku nie należy uzupełniać jej dawką podwójną w celu uzupełnienia.

Gripex Hot Max z jedzeniem, piciem lub alkoholem

  • Lek można stosować niezależnie od posiłków.
  • Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku, ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność

  • Pacjentka, która jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje zajście w ciążę, przed zastosowaniem tego leku powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

  • Lek może wpływać na zdolność koncentracji i upośledzać czas reakcji, co należy wziąć pod uwagę w przypadku prowadzeniu samochodu oraz obsługi maszyn.
Lek zawiera sacharozę i aspartam
  • Ze względu na zawartość sacharozy w leku, pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku. Jedna saszetka zawiera 1,936g sacharozy, co odpowiada około 0,2 wymiennika węglowodanowego.
  • Lek zawiera aspartam, będący źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.

Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.