Avene Antirougeurs – wsparcie dla cery suchej i naczynkowej

Uczucie ściągnięcia, suchość i pękające naczynka krwionośne to powszechnie występujące problemy skórne. Jeśli w okolicach nosa zauważysz małe czerwone plamki, czyli tak zwane pajączki, a na Twoich policzkach często pojawiają się zaczerwienienia, to oznacza, że masz do czynienia ze skórą naczyniową. Na występowanie tego typu cery duży wpływ mają czynniki genetyczne, ale odpowiednia pielęgnacja może zdecydowanie osłabić jej objawy. W tym celu warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do skóry naczynkowej Avene Antirougeurs, których zadaniem jest łagodzenie powstałych zmian i ograniczenie powstawania nowych.

24 96
24 96

Avene Antirougeurs – w walce z zaczerwienieniem i pajączkami

Skóra osób z cerą naczynkową jest cienka i prześwitująca. Charakteryzuje się również dużą wrażliwością, co sprawia, że o wiele szybciej oraz gwałtowniej reaguje na szkodliwe czynniki zewnętrzne. U osób o takim typie skóry naczynka krwionośne z łatwością ulegają poszerzaniu pod wpływem:

  • Gwałtownych zmian temperatur (na przykład podczas korzystania z sauny czy solarium)
  • Stresu i innym negatywnym emocjom
  • Zbyt dużego wysiłku fizycznego
  • Stosowaniu ostrych przypraw
  • Spożywaniu alkoholu i paleniu papierosów
  • Antykoncepcji hormonalnej

Aby zadbać o dobrą kondycję cery naczynkowej należy unikać wystawiania jej na działanie powyższych czynników. Trzeba również szczególnie troskliwie ją pielęgnować i stosować kosmetyki dopasowane do jej potrzeb. Linią preparatów przeznaczonych dla osób ze skórą naczynkową jest Avene Antirougeurs. Ich regularne stosowanie umożliwi redukcję rozległych zaczerwienień, a także zabezpieczy cerę przed powstawaniem kolejnych zmian przejściowych. Dzięki zawartej w składzie preparatów wodzie termalnej łagodzi podrażnienia i przywraca komfort skórze, pozostawiając ją nawilżoną.

Rozwiązaniem na problemy związane z cerą naczyniową może być stosowanie koncentratu na utrwalone zaczerwienienia Avene Antirougeurs. Produkt ten odznacza się niezwykle lekką konsystencją, dzięki której rozprowadzenie go staje się łatwe. W jego składzie znajdziemy składnik poprawiający mikrokrążenie skóry – wyciąg z ruszczyka. Inną substancją koncentratu jest siarczan dekstranu, którego zadaniem jest zminimalizowanie obrzęków. Dodatkowo w składzie produktu znajduje się masło Karite, dzięki czemu skóra staje się odżywiona i odzyskuje zdrowy wygląd.  

Ukojenie zmęczonej skórze przyniesie również zastosowanie maseczki Avene Antirougeurs. Preparat dobrze sprawdzi się zarówno w regularnej pielęgnacji, jak i po zabiegach laserowych, na które czasem decydują się osoby z cerą naczynkową.  

Krem nawilżający Avene Antirougeurs z filtrem ochronnym

Promieniowanie słoneczne to czynnik, który szkodzi każdej skórze. O tym fakcie muszą jednak szczególnie pamiętać właściciele cery naczynkowej. Powinni oni unikać ekspozycji na słońce oraz całkowicie zrezygnować z opalania. Ich delikatne i kruche naczynia krwionośne wyjątkowo źle znoszą działanie promieni słonecznych. Z tego powodu powinni oni przez cały rok dbać o właściwą ochronę skóry przed tym szkodliwym czynnikiem. W tym celu do codziennej pielęgnacji warto włączyć krem nawilżający Avene Antirougeurs z filtrem SPF20, który broni skórę przed działaniem promieniowania UVA i UVB odpowiedzialnym między innymi za osłabianie naczynek krwionośnych.