Poradnik
Baikadent

Baikadent

Baikadent

Płyny do pielęgnacji jamy ustnej skutecznie zapobiegać wielu przypadłościom, wśród których wymienić można: rozpulchnienia, krwawienie dziąseł, afty, pleśniawki, nadżerki, paradontozę, nadwrażliwość szyjek zębowych czy nawet nieprzyjemny zapach z ust. Substancją aktywną, która może zapobiec tym przykrym dolegliwościom, jest np. tarczyca bajkalska. Baikadent to środek zawierający wyciąg z niej, który dzięki temu posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i regenerujące.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Baikadent, miętowy płyn do pielęgnacji jamy ustnej, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Baikadent, miętowy płyn do pielęgnacji jamy ustnej, 300 ml
19,29 zł
Baikadent 5,77 mg/g, żel do stosowania w jamie ustnej, 15 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Baikadent 5,77 mg/g, żel do stosowania w jamie ustnej, 15 g
15,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Baikadent - czym on właściwie jest?

Baikadent jest środkiem do pielęgnacji jamy ustnej. To zadanie bardzo trudne, w końcu jest ona narażona na wiele dolegliwości, nieustannie jest poddawana działaniu śliny, a w jej pielęgnowaniu najważniejsza jest profilaktyka i regularność. Wspomniany produkt występuje w formie żelu albo płynu, dzięki czemu można go stosować na różne sposoby.

W skład Baikadentu wchodzą substancje czynne, czyli wyciąg (zespół flawonów izolowanych) z korzenia tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) i wiele substancji pomocniczych. Można wśród nich wymienić glicerol, karbomer, metyl parahydroksybenzoesan, propan parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, wodę oczyszczoną, sodu wodorotlenek i sodu węglan bezwodny.

Jak działa Baikadent?

Podstawowymi zaletami tego leku są jego właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. Zastosowanie Baikadentu pozwala na zlikwidowanie rozpulchnień, zmniejszenie krwawienia z dziąseł, sprzyja likwidowaniu aft, nadżerek i pleśniawek. Łagodzi on również objawy paradontozy i nadwrażliwości szyjek zębowych, likwiduje i łagodzi objawy po źle dopasowanych protezach, pozwala nawet na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z ust.

Ze względu na jego działanie regenerujące, produkt ten zaleca się stosować w ramach leczenia uzupełniającego paradontopatii powierzchniowych i głębokich. Skutecznie radzi sobie w ramach profilaktyki chorób przyzębia, a także w przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej.

Tarczyca bajkalska - podstawowy składnik Baikadentu

Najważniejszym składnikiem, substancją czynną w składzie Baikadentu jest tarczyca bajkalska. Zioło to naturalnie występuje we wschodniej Azji: Syberii, Mongolii, Chinach, Japonii. Najbogatszy w składniki prozdrowotne jest korzeń, ze względu na który jest ona wykorzystywana we wschodniej medycynie od tysięcy lat. Z powodu działania przeciwbakteryjnego i regeneracyjnych właściwości tego ziela poleca się jego stosowanie osobom ze słabą odpornością, chorującym na grypę lub przeziębienie, przy stanach zapalnych śluzówki, a także w czasie różnych chorób związanych z jamą ustną: próchnicy, choroby dziąseł i grzybicy jamy ustnej.

Sposób użycia Baikadentu

Stosując płyn do pielęgnacji jamy ustnej, należy odmierzyć za pomocą dołączonej miarki jego 10-20 ml i za pomocą takiej porcji płukać usta dwukrotnie w ciągu doby, rano i wieczorem, po uprzednim umyciu zębów. Płynu nie powinno się połykać, przez pół godziny po jego użyciu nie należy też niczego jeść ani pić. W ramach odświeżenia jamy ustnej można go używać częściej, przy czym płynu nie trzeba rozcieńczać.

Żel Baikadent do stosowania w jamie ustnej nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia ani dla kobiet w ciąży czy też karmiących piersią. Również osoby uczulone na kwas benzoesowy albo którykolwiek ze składników preparatu nie powinny go stosować. Dorosłym, którzy go stosują, zaleca się wcieranie żelu (około 2 cm) w chorobowo zmienione miejsca jamy ustnej 2-4 razy dziennie i przez pół godziny potem nic nie jeść ani nie pić.

Jakie są przyczyny zapalenia dziąseł?

Pierwszymi objawami zapalenia dziąseł jest krwawienie podczas szczotkowania. Najczęstszą przyczyną tego schorzenia jest niewłaściwa higiena jamy ustnej (np. zbyt rzadkie mycie), co skutkuje gromadzeniem się płytki nazębnej. Inną możliwością są dynamiczne zmiany lub zaburzenia hormonalne, głównie u kobiet. Zalicza się do nich, m.in. okres menopauzy, ciąży, przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych, menstruację oraz okres dojrzewania. Dolegliwości związane z chorobą stomatologiczną mogą pojawić się również przy innych zaburzeniach ogólnoustrojowych, w tym anoreksji, białaczce oraz cukrzycy. Niekorzystnie wpływa niedobór witamin, głównie z grupy B oraz C, a także leki podawane chorym na padaczkę i osobom cierpiących na upośledzenie układu krążenia. Do podrażnienia dziąseł dojść może w efekcie niewłaściwego szczotkowania zębów bądź używania zbyt twardych szczoteczek.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki