Biotebal – na poprawę stanu włosów i skóry

Produkty Biotebal zaleca się do stosowania w stanach niedoboru biotyny, czyli witaminy, która przyczynia się między innymi do utrzymania zdrowych włosów i skóry. Preparaty są dostępne w formie leków i kosmetyków. Powstała także linia Biotebal Men – serum i szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn. Poniżej znajdują się produkty dostępne w asortymencie naszej apteki.

Produkty Biotebal – oferta

Wielu z nas, niezależnie od płci, marzy o zdrowych włosach. Są one jednym z pierwszych elementów naszego wyglądu, na które zwraca się uwagę. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, producenci wypuszczają na rynek co raz to nowsze produkty do pielęgnacji włosów. Jednym z nich jest seria preparatów marki Biotebal.

W ofercie znajdują się kosmetyki – szampon i odżywka przeciw wypadaniu włosów (również farbowanych) w wersji dla kobiet i mężczyzn, serum pobudzające wzrost rzęs oraz lek – tabletki Biotebal.

Biotebal – skład

Wszystkie produkty zawierają w swoim składzie biotynę (inaczej nazywaną witaminą H lub B7), która wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie włosów i skóry. Oprócz tych właściwości wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, a także przyczynia się do utrzymania odpowiedniego metabolizmu energetycznego.

W zależności od rodzaju preparatu inne składniki Biotebalu mogą się różnić, dlatego należy zapoznać się z treścią poszczególnych ulotek interesujących nas produktów.

Tabletki Biotebal

Biotebal w tabletkach to lek należący do grupy preparatów witaminowych. Zaleca się go do stosowania w przypadku niedoboru biotyny odpowiedzialnej między innymi za zdrowie skóry i paznokci. Wspiera ona procesy powstawania keratyny, czyli głównego budulca łodygi włosa. Lek można stosować w wynikających z niedoboru witaminy B7 sytuacjach:

  • nadmiernej łamliwości włosów;
  • łysienia;
  • zaburzeń wzrostu włosów.

Należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu leku zgodnie z jego przeznaczeniem i po wnikliwym przeczytaniu ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zwrócić się bezpośrednio do lekarza.