Blendamed

Blendamed to pasty z fluorem, chroniące przed próchnicą zębów. To jedna z najbardziej znanych marek firmy Procter&Gamble.

1 2 ... 2
24 96
1 2 ... 2
24 96

Składniki pasty Blendamed i ich działanie

Fluorek sodu to podstawowy składnik pas Blendamed. Jony fluorku wykazują działanie przeciwpróchnicze, głównie ze względu na ograniczenie metabolizmu i wzrost bakterii próchnicotwórczych, w tym bakterii beztlenowych, rozwijających się m.in. w jamie ustnej.

Fluor zwiększa mineralizację zębów, jednocześnie hamując procesy demineralizacyjne. Ponadto wykazuje pozytywny wpływ na proces tworzenia tkanki kostnej.

Fluor stosunkowo długo utrzymuje się na powierzchni szkliwa, dzięki czemu działanie produktu jest bardziej skuteczne. Pierwiastek wykazuje również działanie przeciwbakteryjne.

Fluorek sodu sprawia także, że szkliwo zębów jest pełniej nasycone jonami wapnia i fosforanami, które pełną istotną rolę w utrzymywaniu zębów w dobrej kondycji.

W niektórych produktach Blendamed są również zawarte dodatkowe składniki. Jednym z nich jest cynk o działaniu przeciwbakteryjnym, który podobnie jak fluor umożliwia utrzymanie jamy ustnej dłużej bez obecności bakterii. Produkty Blendamed z cynkiem są zalecane osobom, które zmagają się z uporczywym i długotrwałym nieprzyjemnym zapachem z ust, powstającym na skutek procesów gnilnych w jamie ustnej. Cynk wykazuje również działanie przeciwzapalne, a ponadto ma znaczenie w profilaktyce przeciwinfekcyjnej czy leczeniu zmian chorobowych błony śluzowej.

Działanie pasty Blendamed

Podczas stosowania substancja zamienia się w pianę, dzięki czemu produkt łatwiej dociera nie tylko do szkliwa zęba, ale także do przestrzeni międzyzębowych i zakamarków jamy ustnej. Na rynku dostępne są różne rodzaje pasty Blendamed, m.in. pasta o działaniu wybielającym.

Produkty Blendamed

Poszczególne produkty Blendamed oprócz działania przeciwpróchniczego, umożliwiają także odświeżenie oddechu, pomagają zwalczyć nadwrażliwość zębów, przebarwienia czy krwawiące dziąsła. Ich stosowanie wpływa pozytywnie na stan jamy ustnej poprzez hamowanie rozmnażania się bakterii.