D-Vitum i D-Vitum Forte – dla prawidłowego poziomu witaminy D

To, że odpowiednia ilość witamin w naszym organizmie umożliwia mu prawidłowe funkcjonowanie, wiemy nie od dziś. Nie dziwi zatem fakt, że utrzymywanie właściwego poziomu substancji odżywczych stanowi jeden ze sposobów dbania o ogólną kondycję całego swojego ciała. Do związków chemicznych korzystnych dla naszego zdrowia należy cholekalcyferol znany lepiej jako witamina D3. Na co dzień możemy pobierać ją z produktów takich jak ryby (łosoś, makrela i pstrąg), pieczarki czy tran. W stanach niedoboru witaminy D3 można także sięgnąć po suplementy diety takie jak D-Vitum i D-Vitum Forte. Produkty te są dostępne także w wersji dla dzieci.

1 2 ... 2
24 96
1 2 ... 2
24 96

D-Vitum – kiedy warto sięgnąć po ten suplement diety?

Witamina D najczęściej kojarzona jest z promieniowaniem słonecznym. Słusznie, ponieważ wiosną i latem wystarczy nam nawet kilkunastominutowa ekspozycja na słońce, żeby otrzymać odpowiednią dzienną dawkę tej substancji odżywczej. Niestety w okresie jesienno-zimowym wielu z nas cierpi na niedobór witaminy D. Jej braki w organizmie objawiają się uczuciem zmęczenia i znużenia, przygnębieniem oraz sennością. Może również pojawić się rozdrażnienie. Wówczas warto sięgnąć po preparaty, które mają za zadanie ustabilizować poziom witaminy D w organizmie. Do popularnych suplementów diety tego typu zalicza się całą gamę produktów D-Vitum.

D-Vitum i D-Vitum Forte – preparaty bogate w witaminę D i nie tylko

Witamina D to substancja wielozadaniowa. Wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie układu mięśniowego, wspiera utrzymanie zdrowych kości i zębów, bierze także udział w procesie podziału komórek. Ponadto wspomaga naszą naturalną odporność. Nie dziwi zatem, że aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem, należy pamiętać o dostarczaniu właściwej ilości witaminy D do organizmu.

W tym celu można zastosować jeden z produktów D-Vitum dla dorosłych. Preparaty te dostępne są w rozmaitych wersjach. Różnią się od siebie przede wszystkim ilością zawartej w nich witaminy D. Oprócz tego niektóre warianty suplementów diety D-Vitum Forte bogate są w dodatkowe składniki odżywcze. Jeden z nich zawiera w swoim składzie wapń, który przyczynia się między innymi do prawidłowego krzepnięcia krwi i utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego. D-Vitum Forte + K2 jest natomiast uzupełniony o witaminę K2. Substancja ta wywiera pozytywny wpływ na układ kostny.

Najwyższą dawkę witaminy D, spośród wszystkich wyżej wspomnianych suplementów diety, znajdziemy w D-Vitum Forte 4000. Pamiętajmy jednak, że pomimo dostępności tych preparatów bez recepty, należy po nie sięgać po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Wskazane jest także zbadanie poziomu witaminy D. Dopiero wówczas specjalista może dobrać odpowiednią dawkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb organizmu.

D-Vitum dla dzieci – w trosce o prawidłowy rozwój maluchów

Utrzymanie odpowiedniego poziomu witaminy D ma istotne znaczenie również w przypadku dzieci. Tkanka kostna jest bowiem strukturą, która nieustannie podlega wielu zmianom – szczególnie w czasie wzrostu. Wówczas niedobór witaminy D może doprowadzić do krzywicy, rozmiękania kości, czyli osteomalacji oraz osteoporozy.

D-Vitum dla dzieci dostępny jest w formie kapsułek twist-off, które dobrze sprawdzą się w przypadku stosowania produktu u niemowląt. Wystarczy je bowiem otworzyć i wsypać bezpośrednio do buzi malucha albo dodać do pokarmu. Alternatywę dla nich stanowią krople oraz aerozol.