Dercos

Gama produktów Dercos powstała z myślą o pięknych i zdrowych włosach. W skład tej serii wchodzą kosmetyki zapobiegające wypadaniu, zwiększające ich objętość i gęstość, o właściwościach odżywczo-regenerujących oraz przeciwłupieżowych. Produkty Dercos to szampony, odżywki i kuracje w ampułkach. Staranny dobór składników, zarówno pochodzenia naturalnego, jak i innowacyjnych cząsteczek, powstałych w laboratoriach Vichy, zapewnia zdrowy wygląd i pomaga zadbać o kondycję kosmyków. Substancje aktywne dbają o każdą część włosa od mieszków, aż po ich końce. Odpowiednie formuły nie obciążają ani nie wysuszają kosmków, a skóra głowy jest odżywiona i wolna od podrażnień. Naukowe podejście do tworzenia produktów Dercos w połączeniu z farmaceutyczną precyzją sprawia, że są one poddawane licznym badaniom skuteczności. Wszystko po to, aby pomóc nawet najbardziej wymagającym włosom. Regularne stosowanie kosmetyków tej serii czyni je zdrowymi i pełnymi blasku.

24 96
24 96

Składniki zawarte w produktach do włosów Dercos

Kosmetyki zapobiegające wypadaniu i wzmacniające zawierają Aminexil, którego zadaniem jest zatrzymanie włosa w mieszku. Dodatkowe składniki, takie jak arginina, kofeina i witaminy mają za zadanie poprawienie odżywienia komórek i zapewnienie odpowiednich warunków do wzrostu. Aminexil występuje zarówno w szamponach, odżywkach, jak i ampułkach do wcierania w skórę głowy.

Szampony przeciwłupieżowe Dercos przeznaczone są do włosów z łupieżem suchym, który charakteryzuje się obsypywaniem białych płatków naskórka z głowy oraz łupieżem tłustym, któremu dodatkowo towarzyszy nadmierne wydzielanie łoju. Głównym ich składnikiem jest kwas salicylowy, którego właściwości umożliwiają szybsze złuszczanie się martwego naskórka. Dwusiarczek selenu ma za zadanie przeciwdziałać rozwojowi komórek grzybiczych odpowiedzialnych za powstanie łupieżu. Skład tych preparatów został tak dobrany, aby odczuć ulgę już po pierwszym użyciu i zapobiec nawrotom łupieżu.

Preparaty Dercos o działaniu odżywczo-regenerującym to połączenie składników naturalnych, takich jak olej ze słodkich migdałów, dzikiej róży i krokosza barwierskiego z siłą nauki ukrytej w składniku Keratino-Complex. Bogactwo witamin i kwasów omega-3 działa odżywczo i wzmacnia włosy, natomiast wspomniany kompleks rekonstruuje zniszczone włókno. Stemoxydine to cząsteczka zawarta w preparatach na poprawę gęstości. Jej wielokierunkowe działanie stymuluje wzrost nowych włosów. Składnik oddziałuje na komórki macierzyste, z których rozwijają się nowe komórki..

Bezpieczeństwo stosowania produktów Dercos

Wszystkie składniki zawarte w kosmetykach Dercos zostały przebadane w laboratoriach Vichy pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Szampony, odżywki, maski nie zawierają silikonów, są hipoalergiczne, a efekty działania na włosy można zauważyć już po pierwszym użyciu. Dlatego też mogą być używane do pielęgnacji nawet wrażliwej skóry. Każdy składnik poddawany jest licznym testom po to, aby zminimalizować ryzyko powstania uczuleń, podrażnień i reakcji alergicznych. Mogą służyć zarówno do codziennego stosowania, jak i takich jak łupież suchy czy tłusty. Swoje działanie zawdzięczają również właściwościom wody Vichy, pochodzącej z krystalicznie czystego wnętrza wulkanów w rejonie Owernii. Ponadto została ona wzbogacona o 15 minerałów o niezwykle wysokim stopniu nasycenia. Dzięki temu kosmetyki wzmacniają i regenerują skórę głowy, przygotowują ją do walki ze szkodliwymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, np. działaniem promieni UV. Pozyskiwanie wody termalnej Vichy podlega ścisłej kontroli, aby zadbać o jej czystość i brak styczności z otoczeniem. Wszystkie postacie produktu są analizowane pod nadzorem dermatologicznym, aby zapewnić ich skuteczność.