Dexak 25mg, 10 tabletek
8,99
Dexak 25mg, 30 tabletek
23,99
Dexak SL 25mg, 10 saszetek
11,89
Dexak SL 25mg, 20 saszetek
22,10
Dexak SL 25mg, 20 saszetek, IMPORT RÓWNOLEGŁY
22,29

Dexak

W momencie pojawienia się dolegliwości bólowych najważniejsze jest szybkie i skuteczne działanie leku, który pozwoli wrócić do normalnego funkcjonowania. Jednym z takich środków przeciwbólowych jest Dexak, czyli niesteroidowy lek o działaniu uśmierzającym ból szybko i skutecznie. Już po 30 minutach od zażycia leku dolegliwości ustępują.

Dexak - substancja aktywna

Dexak jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Substancja czynna w nim zawarta to Deksketoprofen. Zastosowanie Deksketoprofenu sprawia, że lek błyskawicznie uaktywnia się w organizmie i przynosi ulgę w objawowym leczeniu bólu o różnych nasileniach.

Dexak - kiedy należy stosować?

Lek przeciwbólowy Dexak można stosować w przypadkach uciążliwego bólu kostnego, mięśniowo-stawowego, bólu zębów czy silnych bólach menstruacyjnych. Dexak ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Można go więc zażywać również przy pierwszych objawach grypy - uśmierzy dokuczliwy ból mięśni i stawów, a także pomoże zbić gorączkę.

Dexak jest dostępny w formie tabletek powlekanych oraz wygodnych saszetek do rozpuszczenia w wodzie. Należy skrupulatnie przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania i sposobu użycia leku, które zostały szczegółowo opisane w ulotce dla pacjenta, dołączonej do opakowania. Dexak co prawda nie kumuluje się w organizmie, ale nie zaleca się przekraczania maksymalnej dawki, która odpowiada 75mg. W jednej tabletce znajduje się 25mg substancji czynnej. Rekomendacje te są inne dla osób starszych i dzieci. Stosowanie leku przez tych pacjentów powinno być skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

Do góry