Poradnik
Dip Rilif

Dip Rilif

Dip Rilif

Dip Rilif to lek do stosowania miejscowego, którego głównymi składnikami są ibuprofen i mentol. Pierwszy jest zaliczany do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, klasy substancji chemicznych używanych zarówno w ostrych, jak i przewlekłych bólach. Drugi, działając powierzchniowo, znieczula na poziomie zakończeń nerwowych znajdujących się na skórze. Produkty Dip Rilif rekomendowane są w bólach spowodowanych stanami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, pleców i mięśniowych oraz spowodowanych kontuzjami sportowymi, takimi jak naderwanie więzadeł, uraz stawów. Konsystencja żelu zapewnia szybkie wchłanianie substancji czynnych, a odpowiednie ich stężenie zapewnia efekt przeciwbólowy nawet do 4 godzin.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Dip Rilif (0,05 g + 0,03 g)/g, żel, 50 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dip Rilif (0,05 g + 0,03 g)/g, żel, 50 g
18,59 zł
Dip Rilif (0,05 g + 0,03 g)/g, żel, 100 g - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Dip Rilif (0,05 g + 0,03 g)/g, żel, 100 g
25,89 zł
1 - 2 z 2 produktów

Dlaczego warto stosować Dip Rilif?

Ból pleców jest powszechną dolegliwością, którą każdy człowiek odczuwał przynajmniej raz w życiu. Miejscowo stosowane niesteroidowych leków przeciwzapalnych charakteryzuje się dużą koncentracją substancji czynnej w miejscu urazu, przy jednocześnie niskim stężeniu we krwi. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niepożądanych działań na przewód pokarmowy, nerki i układ krążenia. Ibuprofen stosowany miejscowo charakteryzuje się zmniejszonym wchłanianiem i dystrybucją ogólnoustrojową w porównaniu z podawanym doustnie. Dodatek mentolu sprawia, że natychmiast po aplikacji leku odczuwalny jest przyjemny chłód, który zmniejsza nasilenie odczuwanego bólu. Chłodzenie skóry jest zalecane szczególnie w przypadku kontuzji sportowych i stłuczeń, którym towarzyszy obrzęk i sinienie. Obniżenie temperatury powoduje odpływ krwi, co zmniejsza opuchliznę.

Samoleczenie bólów mięśniowych

Niesteroidowe leki przeciwzapalne do stosowania miejscowego są dostępne bez recepty. Dla większości osób skarżących się na bóle pleców, kontuzje sportowe lub innego rodzaju bóle mięśniowe są lekami pierwszego wyboru. Bardzo często sięgają po nie bez konsultacji z lekarzem czy farmaceutą. Należy jednak mieć na uwadze, że tego typu leki nie mogą być stosowane przewlekłe. Jeżeli dolegliwości nie łagodnieją po tygodniu, należy niezwłocznie udać się do lekarza. Ból pleców może być oznaką wielu rozwijających się w organizmie chorób. Powodem do niepokoju jest występująca jednocześnie gorączka, mrowienie różnych części ciała, ogólne osłabienie, problemy z poruszaniem przy wykonywaniu najprostszych czynności oraz pulsowanie w okolicy brzucha.

Stosowanie Dip Rilif w chorobie zwyrodnieniowej stawów

Ibuprofen do stosowania powierzchniowego jest rekomendowany jako środek pomocniczy w chorobie zwyrodnieniowej stawów (głównie kolanowego), która jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności wśród ludzi w podeszłym wieku. Stan chorobowy obejmuje wszystkie struktury stawów oraz tkanki znajdujące się wokół niego. Leki do smarowania stanowią uzupełnienie doustnej farmakoterapii, która ma na celu zmniejszenie stężenia związków odpowiedzialnych za powstanie stanu zapalnego i zmniejszyć ból. Należy pamiętać, że ibuprofen stosowany miejscowo w zaawansowanym stadium choroby zwyrodnieniowej stawów nie jest w stanie całkowicie uśmierzyć dolegliwości.

Bezpieczeństwo stosowania miejscowych leków przeciwbólowych

Miejscowe stosowanie leków przeciwzapalnych niesie za sobą zdecydowanie mniej skutków ubocznych niż przyjmowanie doustne. Przeciwwskazaniem do stosowania żelu jest astma oraz uczulenie na niesteroidowe substancje przeciwzapalne. Preparat przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia. Należy unikać aplikacji w okolicach błon śluzowych oraz oczu, a także na uszkodzoną bądź podrażnioną skórę. Bardzo ważne jest przestrzeganie dawkowania. Dip Rilif stosuje się nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę. W przypadku tubek zawierających 30 g, 50 g lub 100 g produktu leczniczego należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu, a w przypadku tubek zawierających 15 g leku 4 do 10 cm żelu. Bardzo istotne jest, aby nie nakładać w jednym czasie maści, żelów lub kremów o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, ponieważ może dojść do interakcji międzylekowych.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki