Kategorie


Elmex

Elmex to znana broń przeciw próchnicy. Zawarte w produktach Elmex aminofluorki zabijają bakterie, które osadzając się na płytce nazębnej demineralizują szkliwo. Dzięki sprawdzonej formule i udowodnionej skuteczności, produkty Gaba International z tej serii polecają najbardziej wymagający i uznani stomatolodzy i konsumenci.

1 2 ... 2
24 96
ELMEX Junior, płyn do płukania jamy ustnej, 400ml USZKODZONE OPAKOWANIE
14,29
ELMEX, pasta do zębów dla dzieci, 0-6 lat, 2x50ml
15,98
ELMEX, płyn do płukania jamy ustnej Przeciw próchnicy, 400ml + pasta do zebów Przeciw próchnicy
17,89
ELMEX Junior, płyn do płukania jamy ustnej, 400ml
14,98
ELMEX, płyn do płukania jamy ustnej Przeciw próchnicy, 400ml
17,89
ELMEX, płyn do płukania jamy ustnej Sensitive Plus, 400ml
19,98
ELMEX, nić dentystyczna, woskowana, miętowa, 50ml
10,97
ELMEX Junior, szczoteczka do zębów dla dzieci, od 6 do 12 lat, miękka
8,98
ELMEX, szczoteczka do zębów Sensitive, Bardzo miękka, 1 sztuka
12,43
ELMEX, pasta do zębów Intensywne Oczyszczanie, 50ml
13,68
ELMEX, płyn do płukania jamy ustnej Sensitive Plus, 400ml + pasta do zębów Sensitive Plus, 75ml
19,98
ELMEX, płyn do płukania jamy ustnej Profesjonalna ochrona szkliwa, 400ml
21,29
ELMEX, szczoteczka do zębów dla dzieci od 0 do 3 lat, miękka + pasta, 12ml
9,49
ELMEX szczoteczka do zębów, przeciw próchnicy, miękka, 1 sztuka
12,89
ELMEX szczoteczka do zębów, przeciw erozji, bardzo miękka, 1 sztuka
16,98
ELMEX, szczoteczka do zębów InterX medium, 1 sztuka
12,89
ELMEX, szczoteczka do zębów dla dzieci od 3 do 6 lat, miękka, 1 sztuka
9,48
ELMEX Junior, pasta do zębów z aminofluorkiem, 6-12 lat, 75ml
8,98
ELMEX, pasta do zębów Przeciw Próchnicy, 75ml
8,89
ELMEX, pasta do zębów Sensitive, z aminofluorkiem, 75ml
9,59
ELMEX, pasta do zębów Sensitive Whitening, 75ml
9,57
ELMEX Junior, pasta do zębów z aminofluorkiem, 6-12 lat, 2x75ml (DWUPAK)
16,89
ELMEX, pasta do zębów Przeciw Próchnicy, 2x75ml (DWUPAK)
17,66
ELMEX, pasta do zębów Sensitive Whitening, 2x75ml (DWUPAK)
19,14
1 2 ... 2
24 96

Pasta Elmex – natychmiastowe wzmocnienie zębów

Prezentowane systemy pielęgnacyjno-ochronne są doskonałą odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy chcą na co dzień zapewniać swoim zębom najlepszą ochronę. Nad stworzeniem maksymalnie skutecznej i przyjaznej PH formuły, pracowali najlepsi specjaliści. Efektem ich starań jest seria produktów, zapewniająca wzmocnienie zębów, ich remineralizację i długofalową ochronę.

W ofercie apteki Gemini posiadamy żel, pastę i płyn do płukania Elmex. W trosce o najmłodszych stworzono także delikatniejsze rozwiązania, takie jak pasta Elmex dla dzieci i szczoteczki do zębów.

Jak prawidłowo dbać o jamę ustną?

Prawidłowa higiena jamy ustnej powinna być wpajana już najmłodszym. Niestety często można zaobserwować – zarówno u dzieci jak i dorosłych – nieprawidłowe nawyki związane np. z myciem zębów czy brakiem pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych i języka. Elmex oferuje w tym zakresie wiele produktów, które pomagają w prawidłowej higienie jamy ustnej.

Po pierwsze: zadbaj o zęby

To oczywiste, że oczyszczanie jamy ustnej zaczynamy zazwyczaj od mycia zębów . Należy pamiętać jednak o kilku czynnikach – inaczej może okazać się, że popełniamy pewne błędy lub zapominamy o niektórych rzeczach, przez co niedokładnie pozbywamy się osadu gromadzącego się na zębach. Po pierwsze – warto zwrócić uwagę na pastę, której użyjemy do mycia zębów. Inne produkty polecane są np. dla dzieci, a inne dla dorosłych. Na rynku dostępne są produkty, w których wzmocniono działanie np. przeciw próchnicy lub które radzą sobie nawet z osadem gromadzącym się w dużej ilości na zębach (przykładem takiego produktu może być Elmex Intensywne Oczyszczanie). Ważny jest także wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów. Zazwyczaj szczoteczki dla dzieci są miękkie, jednak dorośli powinni wybierać już szczoteczki nieco twardsze (zaleca się unikanie bardzo miękkich lub bardzo twardych szczoteczek). Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, chociaż ideałem byłoby przemycie ich po każdym posiłku (przy czym nie zalecane jest intensywne szczotkowanie, które może uszkodzić szkliwo).

Higiena jamy ustnej: nić dentystyczna, płyn do płukania Elmex

Prawidłowa higiena jamy ustnej obejmuje jednak nie tylko mycie zębów. To także czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicią dentystyczną oraz płukanie całej jamy ustnej specjalnym płynem; Elmex oferuje całą gamę produktów, która umożliwia przeprowadzenie obu czynności. Jeśli chodzi o nitkowanie, to dopiero stosunkowo niedawno do świadomości wielu osób dotarł fakt, że szczotkowanie zębów nie umożliwia dokładnego wyczyszczenia przestrzeni międzyzębowych. W tym celu należy posłużyć się nicią dentystyczną, która zazwyczaj jest sprzedawana w szpulkach różnej długości. Nitkowanie należy wykonywać przy pomocy niewielkiego kawałka nici trzymanego w odpowiedni sposób. Bardzo ważna jest precyzja i stosunkowo wolne wykonywanie czynności – w innym wypadku można uszkodzić dziąsło. Równie ważne jest także oczyszczanie języka (najlepiej za pomocą płaskiej strony szczoteczki, pokrytej nierzadko małymi wypustkami) oraz płukanie jamy ustnej specjalnym preparatem, który pomoże nam w usunięciu bakterii zgromadzonych na podniebieniu i bocznych ściankach.