Dokuczają Ci wzdęcia? Sięgnij po Espumisan!

Espumisan to znany i sprawdzony preparat polecany do zwalczania zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Substancje czynne leku skutecznie eliminują gazy i wzdęcia, a także pomagają usuwać z organizmu resztki zalegającego pokarmu. Środek do stosowania doustnego jest dostępny w formie kropel, kapsułek i poręcznych saszetek.

Więcej…

Espumisan 100mg/ml, krople doustne, 30ml
21,62
Espumisan 100mg/ml, krople doustne, 30ml, IMPORT RÓWNOLEGŁY
20,49
Espumisan 40mg, 100 kapsułek
15,80
Espumisan 40mg, 25 kapsułek
5,89
Espumisan 40mg/ml, krople doustne dla dzieci po 1 miesiącu, 30ml
19,89
Espumisan 40mg/ml, krople doustne po 1 miesiącu życia, 30ml IMPORT RÓWNOLEGŁY
17,39
Espumisan 40mg/ml, krople doustne, po 1 miesiącu, 30ml IMPORT RÓWNOLEGŁY
19,18
Espumisan MAX, 20 kapsułek
10,99

Na ratunek wzdęciom, kolkom i niestrawności

Espumisan to preparat stworzony w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Lek jest polecany do leczenia objawowego zaburzeń żołądkowo-jelitowych, ale może być też stosowany jako środek służący do przygotowania pacjentów do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej. Substancją czynną preparatu jest symetykon zmniejszający napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu i eliminujący uczucie pełności w brzuchu. Poza kapsułkami i saszetkami lek jest dostępny w formie wygodnych w użyciu kropel, które mogą być podawane dzieciom w celu zwalczania i łagodzenia objawów kolki jelitowej.

Espumisan - substancje aktywne

W życiu, które pędzi w tak szybkim tempie, zdarza się, że jemy w biegu. To często przekłada się na wzdęcia i problemy gastryczne. Wygodnym i skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest Espumisan występujący w różnych postaciach, które odpowiadają współczesnym oczekiwaniom.

Espumisan jest skutecznym i sprawdzonym środkiem stosowanym w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych, wywołanych nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym. Do takich problemów należą na przykład wzdęcia, które wywołują spory dyskomfort. Espumisan przynosi ulgę w takich sytuacjach, ponieważ zawiera substancję czynną - symetykon. Symetykon jest stabilną, powierzchniowo czynną mieszaniną polidimetylosiloksanu i krzemionki. Działanie tej substancji prowadzi do zmniejszenia napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, które gromadzą się w masach pokarmowych i śluzie układu pokarmowego, prowadząc do ich pękania. W ten sposób Espumisan uwalnia od kłopotliwych dolegliwości. Gazy, które zostały dzięki niemu uwolnione wchłaniają się przez ścianę jelita i są usuwane z przewodu pokarmowego za pomocą ruchów perystaltycznych jelit.

Espumisan - działanie leku

Espumisan jest przede wszystkim środkiem, który przynosi szybką ulgę, zmniejsza uczucie ucisku i przepełnienia w jamie brzusznej. Jego skuteczność jest tak duża, ponieważ zawiera symetykon – substancję czynną dzięki której gazy nagromadzone w przewodzie pokarmowym rozbijają się i rozpraszają. Znika uczucie wzdętego brzucha i dyskomfort po zjedzeniu posiłku. Ponadto Espumisan jest zalecany przed wykonaniem badania USG jamy brzusznej. Dzięki niemu dużo łatwiej będzie otrzymać prawidłową diagnozę.

Espumisan - kto może stosować

Stosowanie Espumisanu jest bezpieczne i skuteczne. Substancja czynna leku wykazuje działanie powierzchniowe i nie wchodzi w reakcje chemiczne z substancjami zawartymi w innych lekach, dlatego można go stosować podczas leczenia innych chorób. Ponadto symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest usuwany z organizmu w postaci niezmienionej, dzięki czemu mogą zażywać go nawet kobiety w ciąży i karmiące piersią. Espumisan jest również bezpieczny, ponieważ nie powoduje ryzyka przedawkowania i można go stosować bez ograniczeń wiekowych, nawet przez wiele lat. Substancje w nim zawarte są obojętne i nie powodują kumulowania się w organizmie.

Espumisan może być stosowany również przez diabetyków, ponieważ w jego składzie nie znajdziemy cukru. Będzie więc odpowiedni także dla pacjentów z zaburzeniami trawienia cukrów. Jest dostępny w formie małych, łatwych do przełknięcia kapsułek, w saszetkach zawierających proszek do połknięcia, a także w kroplach, które możesz podawać nawet małym dzieciom.

Do góry