Eucerin hyaluron filler

Kwas hialuronowy w kosmetyce i medycynie

Wielocukier, polisacharyd, bardzo ważny składnik tkanki łącznej. Występuje m.in. w takich miejscach jak rogówka, płyn stawowy oraz w zrębie chrząstki. Ma zdolność wiązania wody, działa hemostatycznie, usprawnia proces gojenia ran. Wykorzystywany jest w okulistyce, choćby podczas operacji wewnątrzgałkowych, chroniąc śródbłonek rogówki przed mechanicznym uszkodzeniem. Wypełnia nierówności rogówki w trakcie zabiegu laserowej korekcji wzroku. Dzięki temu głębsze struktury oka chronione są przed wiązką promieni, a po operacji ogranicza się tworzenie blizn i mgliste widzenie. Często też dodawany jest do kropli do oczu w celu poprawnego nawilżenia rogówki i jej ochrony. Kwas hialuronowy jest także składnikiem sztucznych łez, ponieważ dzięki swojej wyjątkowej lepkości zwiększa działanie preparatu. Podaje się go również donosowo, kiedy zaistnieje konieczność nawilżenia błon śluzowych nosa oraz dostawowo przy problemach z poślizgiem powierzchni stawowych. Generalnie podawany jest przy schorzeniach reumatycznych, zwyrodnieniach stawu kolanowego oraz w stanach pourazowych.

Kwas hialuronowy a zdrowie skóry

Składnik ten bardzo często jest używany jako baza do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych. Trzeba podkreślić, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w ciele człowieka, z czego w ponad 50% w skórze. Jego najważniejszą funkcją jest utrzymywanie kolagenu i elastyny – protein strukturalnych odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Buduje nowe komórki oraz wypełnia przestrzenie międzykomórkowe. Jest również składnikiem ścian naczyń krwionośnych, mazi stawowej i ciała szklistego oka. Wiązanie cząsteczek wody umożliwia odpowiednie nawilżenie skóry i zatrzymanie w niej wilgoci na dłużej.

Dzięki takim walorom pielęgnacyjnym kwas hialuronowy jest szeroko stosowany w przemyśle kosmetycznym jako składnik wielu kremów nawilżających, przeciwzmarszczkowych. Niestety, już po 25. roku życia ilość tego związku w organizmie znacznie maleje, dlatego skóra nie jest dobrze nawodniona i wolniej się regeneruje. W gabinetach medycyny estetycznej wykonuje się mnóstwo zabiegów z kwasem hialuronowym jako składnikiem bazowym, mającym postać żelu. Wykonuje się m.in. wypełnianie i wygładzanie zmarszczek, modelowanie i powiększanie ust, ujędrnianie i rewitalizację skóry oraz jej ekspresowe nawilżenie.

Preparaty Eucerin Hyaluron-Filler

EUCERIN Hyaluron-Filler + Volume-Lift, krem na dzień do cery suchej SPF15, 50ml

To wysokiej jakości preparat ujędrniający. Działa przeciwzmarszczkowo, nawilżająco i gwarantuje ochronę UVA, co stanowi znaczną ochronę przed fotostarzeniem. W jego składzie oprócz kwasu hialuronowego znajdują się oligopeptydy (stymulują sieć kolagenową), dzięki którym skóra staje się bardziej ujędrniona. Kolejny składnik kremu to magnolol, zwiększający rozmiar i liczbę komórek zapewniających objętość. Kwas hialuronowy dobrze nawilża i wygładza skórę, która w efekcie staje się promienna i jędrniejsza. Preparat przeznaczony jest do cery suchej na dzień.

Inne składniki kremu to:
- masło shea – olej roślinny doskonale odżywiający i regenerujący skórę. Działa przeciwzmarszczkowo, stymuluje produkcję kolagenu.
- ekstrakt z kory magnolii – silnie nawilża i wygładza.
- ekstrakt anyżowy – działa liftingująco i wygładzająco na skórę.

EUCERIN Hyaluron Filler krem wypełniający zmarszczki do skóry normalnej i mieszanej, na dzień, 50ml

To kolejny kosmetyk wyprodukowany na bazie kwasu hialuronowego. Charakteryzuje się głębokim wnikaniem do skóry i wypełnianiem nawet najgłębszych zmarszczek. Naskórek odzyskuje sprężystość, wygładza się i jest miękki w dotyku. Oprócz tego preparat zapewnia ochronę UVA, co zapobiega fotostarzeniu się skóry. Zawarte w nim saponiny stymulują produkcję kwasu hialuronowego.

EUCERIN Hyaluron-Filler, krem ujędrniający pod oczy SPF15, 15ml

W przypadku tego kosmetyku dołączone zostały do kwasu hialuronowego także oligopeptydy, stymulujące sieć kolagenową oraz magnolol, zwiększający liczbę i rozmiar komórek nadających objętość. Dzięki takiej kombinacji składników aktywnych stosowanie kremu zapewnia silniejszą strukturę skóry wokół oczu oraz wyraźnie redukuje delikatne linie i głębokie zmarszczki. Preparat gwarantuje efekt liftingu i jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Nie zabrakło w nim także filtrów UVA i UVB chroniących naskórek przed fotostarzeniem.

EUCERIN Hyaluron Filler, krem przeciwstarzeniowy pod oczy SPF15, 15ml

Preparat ten przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu, eliminuje „kurze łapki” i pierwsze oznaki starzenia. Zamaskowane zostają drobne linie oraz głębsze zmarszczki, a w efekcie skóra odzyskuje młodszy i promienny wygląd. Specyfiką tego kremu jest występowanie kwasu hialuronowego w dwóch postaciach – wysokocząsteczkowy wygładza zewnętrzne warstwy naskórka, a niskocząsteczkowy wnika znacznie głębiej, eliminując wyraźniejsze zmarszczki. Zawarta w kremie syconina glicyny stymuluje produkcję kwasu hialuronowego właśnie w tamtych strukturach skóry.

Składniki pomocnicze kremu:
- gliceryna – alkohol trójwodorotlenowy o właściwościach higroskopijnych. Dzięki temu wiąże wodę, dobrze nawilżając i napinając skórę. Wykazuje również właściwości wygładzające i natłuszczające.
- kiełki soi – zapewniają elastyczność, jędrność i wilgotność skóry.