Kategorie


24 96
Faringosept 10mg, smak kakaowy, 20 tabletek do ssania
9,49
Faringosept 10mg, smak kakaowy, 10 tabletek do ssania
6,99
24 96

Faringosept

Stany zapalne jamy ustnej – jak sobie z nimi radzić

Stany zapalne jamy ustnej zdarzają się każdemu z nas. Są bardzo uciążliwe, niestety mają tendencje do nawracania, wiążą się z dolegliwościami bólowymi, owrzodzeniami, a nawet problemami z przyjmowaniem pokarmów. Przyczyny stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej mogą być różne. Pomocą w takich wypadkach są nie tylko domowe sposoby, ale i leki, które można znaleźć w aptekach, w tym Faringosept.

Faringosept – kiedy stosować

Faringosept może być stosowany przy różnorodnych stanach zapalnych obejmujących jamę ustną. Polecany jest między innymi w ostrych zakażeniach jamy ustnej oraz gardła, w stanach zapalnych migdałków oraz dziąseł, po ekstrakcji zęba, a także po operacyjnym usuwaniu migdałków. Forma tabletek do ssania jest łatwa w stosowaniu. Faringosept należy przyjmować w odstępie 15-30 minut od momentu spożycia posiłku, a przez 2-3 godziny po zażyciu nie wolno przyjmować posiłków i płynów.

Stany zapalne jamy ustnej

Najczęściej zmagamy się ze stanami zapalnymi jamy ustnej, które wywoływane są przez wirusy. Chociażby opryszczkowe zapalenie jamy ustnej pojawia się nawet u małych dzieci.

Długo stosowane antybiotyki, jak i miejscowo przyjmowane sterydy, także mogą zaowocować rozwojem stanów zapalnych jamy ustnej. Jeszcze inną przyczyną są alergie kontaktowe, a także stosowana radioterapia oraz chemioterapia. Na koniec zaś wymienia się nawracające aftowe zapalenie jamy ustnej. We wszystkich sytuacjach, wskazane jest nie tylko zdiagnozowanie problemu i stosowanie odpowiednich preparatów, jak Faringosept. Liczy się także prawidłowa higiena jamy ustnej oraz codzienna dieta, która wyrównuje niedobory pokarmowe, a co za tym idzie, korzystnie wpływa na śluzówkę jamy ustnej.

Stosuje się także leczenie objawowe, zarówno na etapie walki z już rozpoznanymi procesami zapalnymi, jak i wtedy, gdy choroba jest nieuchwytna i trudno określić jej dokładne przyczyny.