Niezbędne w domu i w podróży – preparaty Gripex!

Niezawodne działanie przy symptomach grypy ma formuła trzech składników: paracetamolu, bromowodorku dekstrometorfanu i chlorowodorku pseudoefedryny. Obniża temperaturę, zwalcza ból, udrażnia nos i łagodzi kaszel. Szybka, skuteczna interwencja umożliwia powrót do codziennych aktywności.

Więcej…

Gripex Hot 650mg+50mg+10mg, 8 saszetek
10,89
Gripex Hot Max 1000mg+100mg+12,2mg, 8 saszetek
11,79
Gripex Hot Max, 12 saszetek
13,49
Gripex Hot, 12 saszetek
12,75
Gripex Zatoki Caps (500mg+25mg+6,1mg), 10 kapsułek
11,79

Gripex Max - sprawdzone rozwiązanie przeciw grypie

Katar, kaszel, ból mięśni i gorączka potrafią pokrzyżować nawet najważniejsze plany. Zależnie od okoliczności, z serii preparatów producenta US Pharmacia możesz wybrać rozwiązanie, dzięki któremu najskuteczniej uderzysz w sedno problemu. Do wyboru Gripex NOC ułatwiający zasypianie, CONTROL – pobudzający system odpornościowy, gdy istnieje duże ryzyko zarażenia się grypą, Gripex MAX – przy nasilonych objawach (wysokiej gorączce, kaszlu i katarze) oraz saszetki HotActive FORTE – zawierające maksymalną dawkę substancji aktywnych.

Gripex

Jeden z najpopularniejszych leków o kompleksowym działaniu, zwalczającym grypę i przeziębienie. Gripex jest stosowany w medycynie rodzinnej i bez trudu znajdziemy go w niemal każdej domowej apteczce.

Działanie leku Gripex

Formuła leku Gripex jest złożona. Zawiera on witaminę C, chlorowodorek fenylefryny i paracetamol, czyli substancje różniące się od siebie miejscem i sposobem działania. Paracetamol wyróżnia się właściwościami przeciwgorączkowymi i przeciwbólowymi. Skuteczność paracetamolu polega na hamowaniu aktywności COX-2, czyli cyklooksygenazy 2 w mózgu. Jest to enzym odpowiedzialny za syntezę w tkankach obwodowych prostaglandyn. Paracetamol jest substancją bezpieczną, ponieważ nie powoduje uszkodzeń błony śluzowej żołądka. Ponadto nie wpływa na proces krzepnięcia krwi i agregację (zlepianie) płytek krwi.

Gripex zawiera również witaminę C. Chlorowodorek fenylefryny to ostatni składnik leku Gripex, pochodzi z grupy sympatykomimetyków. Chlorowodorek fenylefryny wywołuje obkurczenie naczyń oraz zmniejszenie przekrwienia, obrzęku błony śluzowej nosa. Dzięki temu nos staje się udrożniony, a dokuczliwy katar ustępuje.

Skuteczność leku Gripex

Zawarte w preparacie substancje aktywne dobrze i szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Stężenie paracetamolu we krwi pojawia się już w ciągu godziny od zażycia leku. Chlorowodorek fenylefryny działa już w 30 minut od przyjęcia leku, a jego aktywność w organizmie utrzymuje się do 4 godzin.

Kiedy stosować lek Gripex?

Gripex jest powszechnie stosowany jako preparat przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i udrażniający nos. Przeznaczony jest do stosowania w stanach przeziębienia lub grypy, ponieważ dzięki zawartym w nim substancjom aktywnym, łagodzi najczęstsze dolegliwości z nimi związane: katar, trudności z oddychaniem, obrzęk śluzówki, bóle mięśni.

Do góry