OstroVit, Arginine Pure, 210g
25,89
SWANSON, L-arginina 500mg, 200 kapsułek
36,99
SWANSON, AjiPure L-arginina, 60 kapsułek
13,95
SWANSON, L-arginina 500mg, 100 kapsułek
18,79
SWANSON, L-arginina forte 850mg, 90 kapsułek
25,59
Singularis Superior, L-Arginina Plus, 60 kapsułek
54,99
JARROW, Arginina 1000mg, 100 tabletek
54,87
L-Arginina, 1000mg, Solgar, 90 kapsułek
143,00
L-Arginina, 500mg, Solgar, 50 kapsułek
54,00
OstroVit, Arginine Lemon, 210g
27,99
OstroVit, Arginine Orange, 210g
26,99

L arginina

Jak zwiększyć wzrost mięśni i poprawić ich wydolność?

Istotą treningu jest zapewnienie jego odpowiedniej efektywności. Pozwala to na wydolną pracę mięśni i uzyskanie lepszych wyników, co jest dążeniem wszystkich sportowców, również amatorów. L arginina jest to jeden z najistotniejszych aminokwasów endogennych występujących w organizmie. Świat sportu docenia również jej zdolność do wspomagania przyrostu masy mięśniowej. Jej naturalnym źródłem są: białko, mięso, a także niektóre produkty pochodzenia roślinnego. Jednak w niektórych przypadkach zaleca się suplementację l argininy. Dotyczy to przede wszystkim osób uprawiających sport. Dodatkowo suplementy diety z l argininą zostały wzbogacone o inne substancje odżywcze, co przyczynia się do jej kompleksowego działania. Specjalistyczne preparaty zostały również wzbogacone o rozmaite walory smakowe.

L arginina - jak działa?

Głównym zadaniem l argininy jest produkcja tlenku azotu. Pozwala na transport substancji odżywczych do mięśni, co usprawnia ich pracę i podnosi wydajność treningu. L arginina zdobyła popularność w świecie sportu dzięki właściwościom, które powodują przyrost tkanki mięśniowej. Jest szczególnie często suplementowana przez mężczyzn, ponieważ poprawia krążenie krwi na poziomie miednicy oraz pomaga w syntezie białek i replikacji komórek, odgrywając istotną rolę w procesie spermatogenezy. Ponadto jej przyjmowanie może skutecznie wspomagać nasz układ odpornościowy. L arginina przyczynia się także do utrzymania zdrowego krążenia krwi.

Jak dawkować l argininę?

Rekomendowana dawka l argininy zawiera się w przedziale od 3 do 8 gramów, jednak jej suplementacja będzie zależała od specyfiki określonego produktu. Uważa się, że najlepsze efekty można osiągnąć przed treningiem lub/i przed snem. Podczas stosowania preparatów zawierających ten aminokwas należy ściśle przestrzegać wytycznych dołączonych do opakowania. Ważne jest, aby pamiętać, iż nie jest zalecane stosowanie suplementów bez przerw. Szczegółowe zalecenia dotyczące przyjmowania preparatu są zawarte w ulotce.

Do góry