Poradnik

Manti

Manti

Kiedy coś złego zaczyna się dziać ze strony układu pokarmowego, najczęściej winna jest zwykła niestrawność, bądź alergie pokarmowe. Czasami bywa to głębszy problem, związany z konkretnym schorzeniem lub z zażywaniem jakiegoś leku. Tak czy inaczej, zawsze są to dolegliwości mocno utrudniające normalne funkcjonowanie i obniżające komfort życia.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Najczęstsze objawy niestrawności

Ból brzucha, żołądka, zgaga, uczucie pełności, biegunki lub zaparcia oraz mdłości. Bardzo dokuczliwe są skurcze jelit, wzdęcia oraz kwaśne odbijanie. Wielokrotnie za te przykre dolegliwości odpowiadają niewłaściwa dieta oraz jedzenie przed snem.

Jakie leki na niestrawność?

Na rynku farmaceutycznym jest ich całkiem sporo. Tabletki, kapsułki dojelitowe, zawiesiny do rozpuszczenia, krople żołądkowe, leki rozkurczowe itd. Wśród nich można wyróżnić m.in. Manti, tabletki do ssania lub do żucia, które dobrze radzą sobie z niestrawnością przybierającą różne formy. Już po 10 minutach można odczuć znaczną poprawę. Lek likwiduje wzdęcia i zobojętnia kwas solny wchodzący w skład treści żołądkowej. Dzięki temu błona śluzowa przełyku, jak i żołądka, są chronione przed jego działaniem.

Manti – co to za lek?

Jasnozielone tabletki z białymi i ciemniejszymi plamkami, okrągłe, obustronnie płaskie, mające ścięte brzegi. Mają lekko wyczuwalny miętowy zapach, a na jednej ze stron leku znajduje się wytłoczony napis MANTI. Preparat ten działa szybko, miejscowo i długo oraz bardzo słabo wchłania się z przewodu pokarmowego. Nie ma w tym leku cukru, co z kolei jest dobrą wiadomością dla cukrzyków lub osób z podwyższonym poziomem glukozy we krwi.

Kiedy sięgnąć po Manti?

Przy leczeniu zgagi, wzdęć, bólów brzucha oraz eliminowania innych objawów zaburzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego. Mogą pojawić się one jako skutek zwykłej niestrawności, ale też na skutek cięższych schorzeń, np. wrzodów żołądka, dwunastnicy czy przy przepuklinie rozworu przełykowego.

Skład Manti

Jednym ze składników leku jest wodorotlenek magnezu, będący nieorganicznym związkiem chemicznym z grupy wodorotlenków. Często znajduje zastosowanie w preparatach medycznych, wspierających leczenie zaburzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego. Eliminuje takie objawy jak niestrawność, zgagę i nadkwasotę, ponieważ przywraca równowagę zasadową w żołądku (chroniąc jego błonę śluzową).

Drugim ważnym składnikiem Manti jest wodorotlenek glinu – nieorganiczny związek chemiczny, powstający w wyniku reakcji glinianu z dwutlenkiem węgla. Posiada zdolność reagowania zarówno z kwasami, jak i z zasadami. Jego zadanie, tak samo, jak w przypadku wodorotlenku magnezu, polega na przywracaniu równowagi zasadowej w żołądku.

Kolejny składnik Manti to symetykon (dimetykon aktywowany dwutlenkiem krzemu). Związek ten to substancja powierzchniowo czynna zmniejszająca napięcie pęcherzyków gazu w przewodzie pokarmowym.

Substancje pomocnicze

Wśród nich znajduje się m.in. Sorbitol, który jak wiadomo jest niskokalorycznym słodzikiem. Nie powoduje próchnicy zębów i ma niskie właściwości glikemiczne.

Przeciwwskazania

Manti nie może być stosowane przez osoby chorujące na ciężką niewydolność nerek oraz nadwrażliwe na którykolwiek składnik leku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w ulotce leku.

Oprócz leków na niestrawność można też pić herbatki ziołowe sporządzone np. na bazie mięty pieprzowej, melisy lekarskiej czy kminu. Warto dodawać określone przyprawy do potraw – np. zup czy sosów, aby nie odczuwać problemów żołądkowo-jelitowych po zjedzeniu posiłku. Idealnie nadają się do tego m.in. koper włoski, kminek czy imbir.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki