Kategorie


24 96
L'Biotica, olej kokosowy Vitamin D3, 30 kapsułek KRÓTKA DATA
5,99
Data ważności produktu: 2019-08-28
MyVita, olej kokosowy rafinowany, 200ml
7,79
MyVita, olej kokosowy rafinowany, 500ml
12,98
MyVita, olej kokosowy nierafinowany BIO, 200ml
14,89
MyVita, olej kokosowy nierafinowany, 200ml
14,89
BIO PLANETE, olej kokosowy virgin BIO, 200ml
14,98
Nacomi, olej kokosowy, rafinowany, 100ml
14,98
Nacomi, organiczny olej kokosowy w postaci jedwabistego kremu, 100ml
15,98
Olej Kokosowy w żelu, 200ml
16,48
Nacomi, olej kokosowy nierafinowany, 100ml
16,98
KFD, olej kokosowy do smażenia, rafinowany, 900g
18,99
MyVita, olej kokosowy, rafinowany, 900ml
20,99
Coconut Island Premium, olej kokosowy nierafinowany BIO, tłoczony na zimno, 200ml
23,59
BIO PLANETE, olej kokosowy virgin BIO, 400ml
24,98
MyVita, olej kokosowy nierafinowany BIO, 500ml
30,99
BIOLINE, olej kokosowy 100%, czysty, 200ml
32,98
 Natura, olej kokosowy nierafinowany, 900ml
32,98
Allnutrition, olej kokosowy nierafinowany, 1000ml
36,99
Coconut Island Premium, olej kokosowy nierafinowany BIO, tłoczony na zimno, 500ml
37,99
KFD, olej kokosowy, nierafinowany, 900ml
38,99
BIO PLANETE, olej kokosowy virgin BIO, 1000ml
57,88
Coconut Island Premium, olej kokosowy nierafinowany BIO, tłoczony na zimno, 900ml
60,99
JARROW MCT Oil, kwas kaprylowy, olej kokosowy, vegan 591ml
73,99
JARROW, Coconut Oil Extra Virgin, Organiczny Olej Kokosowy, 946ml
130,89
24 96

Olej kokosowy nierafinowany – skarbnica zdrowia

O walorach zdrowotnych i właściwościach olejów tłoczonych na zimno, mówi się nie od dziś. Wykorzystujemy ich walory smakowe, ale i coraz częściej doceniamy właściwości zdrowotne. Chętnie stawiamy na takie produkty, bowiem sprawdzają się w kuchni podczas gotowania, ale i korzystamy z nich jako z produktów kosmetycznych. Bez wątpienia warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej – może okazać się, że smaczne i przyjemne rozwiązanie naszych codziennych dolegliwości leży dosłownie w zasięgu ręki.

Olej kokosowy nierafinowany – zastosowanie i skład

Spośród tłuszczów spożywczych to właśnie olej kokosowy nierafinowany cieszy się wśród specjalistów i codziennych użytkowników największym uznaniem. Ponadto wykazuje najszersze możliwości pod względem jego zastosowania. Z powodzeniem nadaje się do wykorzystania w kuchni: między innymi do pieczenia oraz gotowania. Nie zaleca się jednak wykorzystywania go do smażenia potraw.

W jego składzie znajdujemy bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli substancji, które dodatnio wpływają na kondycję organizmu i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wielu narządów i układów. Ponadto na bogactwo oleju kokosowego składają się zawarte w nim wapń, żelazo, cynk oraz witaminy E i K.

Właściwości zdrowotne oleju kokosowego

Olej kokosowy wykazuje właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu szczególnie istotne są zawarte w nim trójglicerydy średniołańcuchowe. Przyczyniają się one do zwiększenia tempa przemiany materii, co bezpośrednio przekłada się na redukcję masy tłuszczowej. Innym cennym składnikiem oleju kokosowego jest kwas laurynowy, który wspomaga naturalną aktywność obronną organizmu i czyni ją bardziej efektywną.

Właściwości kosmetyczne oleju kokosowego

W kosmetyce olej kokosowy nierafinowany jest bardzo chętnie wykorzystywany, ponieważ doskonale nawilża i odżywia skórę. Może być stosowany jako balsam do ciała. spowalnia procesy starzeniowe. Może być także używany przez dzieci, w zależności od wybranych kosmetyków, do masażu, a także w codziennej pielęgnacji skóry, praktycznie każdego typu.

Olej kokosowy – jaki wybierać?

Powszechnie radzi się wybierać olej kokosowy nierafinowany tłoczony na zimno. Rozpoznamy go po stałej postaci, białej barwie i widocznych słojach, a także po wyjątkowo przyjemnym zapachu. Mimo że jego cena może być wyższa, a okres przydatności do spożycia znacznie krótszy, z pewnością warto zainwestować w jego jakość. W przeciwieństwie do rafinowanego, olej kokosowy tłoczony na zimno zachowuje swoje naturalne właściwości, tak cenne dla naszego zdrowia.

Smaczny olej kokosowy

Jedną z największych zalet tego produktu jest to, że łączy w sobie wartości prozdrowotne z doskonałym smakiem i niezwykle szerokim zastosowaniem. Olej kokosowy można wykorzystywać nie tylko do przygotowywania tradycyjnych wypieków i gotowania. Podkreśla smak różnego rodzaju mięs, ponadto dobrze komponuje się z warzywami. Doskonale sprawdza się także jako dodatek do sosów sałatkowych i dressingów, ponieważ rozpuszcza się w stosunkowo niskiej temperaturze. Coraz częściej znajduje także zastosowanie w przygotowaniu zdrowych koktajli i napojów.

Olej kokosowy w domowym SPA

Nie tylko gotowe produkty z zawartością oleju kokosowego doskonale służą naszemu zdrowiu i urodzie – wiele z nich można przygotować także w domu. Dzięki temu mamy gwarancję, że używane przez nas kosmetyki są w pełni naturalne, nietoksyczne i w żadnym wypadku nam nie zaszkodzą. Posiadając olej kokosowy, możemy samodzielnie przygotować odżywczą maseczkę do włosów, delikatną pastę do zębów, a nawet skuteczny antyperspirant. Zróżnicowane właściwości i bogactwo składników, jakie zawiera w sobie olej kokosowy, umożliwiają nam stworzenie kosmetyków codziennego użytku, które nie tylko świetnie spełnią swoją rolę, ale także zachwycą nas swoim przyjemnym zapachem.