Poradnik
Olejek lawendowy

Olejek lawendowy

Olejek lawendowy – dobro płynące z roślin

Lawenda charakteryzuje się fioletowymi kwiatami o intensywnym zapachu. Jest nieskomplikowaną w uprawie rośliną, z której zasłynęła szczególnie Prowansja, choć pola lawendowe spotkamy również w Polsce. To naturalne dobro słynie nie tylko z wyjątkowej urody kwiatów i ich przyjemnego zapachu. Lawenda jest także znana z korzystnych dla zdrowia właściwości i bogatej historii jej zastosowania – szczególnie w ziołolecznictwie, aromaterapii oraz kosmetyce. Olejek lawendowy otrzymuje się z różnych jej odmian, jednak najczęściej do jego pozyskiwania wykorzystywane są kwiaty lawendy wąskolistnej (Lavandula angustifolia).

Olejek z lawendy powstaje dzięki destylacji kwitnącej rośliny z parą wodną.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Etja, naturalny olejek eteryczny lawendowy, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Etja, naturalny olejek eteryczny lawendowy, 10 ml
11,99 zł
Mokosh, olejek lawendowy, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Mokosh, olejek lawendowy, 10 ml
39,49 zł
1 - 2 z 2 produktów

Olejek z lawendy – skuteczny pomocnik w aromaterapii

Zapachy zajmują bardzo ważne miejsce w funkcjonowaniu człowieka. Potrafią poprawić samopoczucie lub je pogorszyć. Skoncentrowanie się na przyjemnej woni olejku lawendowego może pomóc rozproszyć negatywne myśli i stresujące bodźce, dzięki czemu poczujemy się bardziej odprężeni, rozluźnieni i gotowi do snu. Odpowiednia ilość wypoczynku jest niezwykle istotna dla zdrowia każdego człowieka, dlatego jeśli borykamy się z problemami dotyczącymi zasypiania, możemy wypróbować działanie olejku lawendowego.

Olejek lawendowy jest jednym z przodujących olejków w dziedzinie aromaterapii oraz jednym z niewielu, które można aplikować bezpośrednio na skórę. Możemy stosować go w formie masażu, kompresów oraz inhalacji. Sprawdza się także jako dodatek do odprężającej kąpieli. Dzięki relaksacyjnemu działaniu i pozytywnemu wpływowi na układ nerwowy olejek z lawendy:

  • poprawia jakość snu,
  • pomaga wyeliminować dyskomfort psychiczny związany z menopauzą,
  • jest sprzymierzeńcem w walce ze stresem oraz wspomaga odprężenie.

Naturalne odprężenie z olejkiem lawendowym

Przyjemny, ziołowo-kwiatowy zapach olejku z lawendy wywołał zachwyt w branży perfumeryjnej, jednak równie wielu sympatyków zyskał sobie wśród zwolenników aromaterapii. Jego przyjemny zapach może pozytywnie wpływać na nasze codzienne samopoczucie, redukować stres i nerwowość, a do tego uspokajać i relaksować.

Dzięki tym właściwościom olejek lawendowy jest dobrym dodatkiem do masażu ciała. Może wspomóc działanie odprężające oraz pozytywnie wpłynąć na układ krwionośny. Posmarowanie skroni niewielką ilością olejku lawendowego może zadziałać korzystnie w radzeniu sobie z bólem głowy. Warto również wypróbować kominek zapachowy, który wypełni nasze otoczenie kojącym dla ciała i duszy przyjemnym zapachem.

Olejek lawendowy – sposoby wykorzystania

Z właściwości olejku lawendowego można skorzystać za pomocą różnych metod. Najprostszymi i najczęściej stosowanymi są:

  • kominki zapachowe,
  • inhalacje,
  • kąpiele,
  • masaże ciała za pomocą rozcieńczonego olejku,
  • stosowanie punktowe.

Przed użyciem olejku zapoznaj się z ulotką oraz wykonaj próbę alergiczną na niewielkiej powierzchni skóry. Wybór rodzaju olejku powinien być dostosowany do naszych potrzeb, by uzyskać pożądane efekty aromaterapii.

Olejek z lawendy – przeciw bakteriom

Olejek lawendowy może wykazywać działanie przeciwbakteryjne. Znalazł więc zastosowanie w kosmetykach do cery trądzikowej, tłustej oraz problematycznej. Często stosowany jest punktowo na zmiany skórne. Można także dodać kilka kropel olejku do ulubionego kremu lub maski do włosów.

Olejek lawendowy dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i atrakcyjnemu zapachowi jest często wykorzystywany jako składnik mydeł, kremów, szamponów oraz żelów pod prysznic.

Dołącz do nas
Facebook logoInstagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki