Orofar

Zmagasz się z przeziębieniem lub stanem zapalnym gardła? Sięgnij po Orofar Max – skuteczny lek zwalczający takie objawy, jak kaszel, katar czy dolegliwości bólowe o pochodzeniu grypowym. Preparat odznacza się właściwościami antyseptycznymi i przeciwwirusowymi, więc idealnie sprawdza się do walki z jesiennymi czy zimowymi infekcjami.

Więcej…

Orofar MAX 2mg+1mg, 20 pastylek
14,39
Orofar MAX 2mg+1mg, 30 pastylek
15,98
Orofar Total Action (dawniej Orofar) (2mg+1,5mg)/ml, aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30ml
16,99
Orofar Total Action 1mg+1mg (dawniej Orofar), 24 tabletki do ssania
11,99

Nie daj się grypie i przeziębieniom!

Produkty Orofar zawierają dwie substancje aktywne: lidokainę o właściwościach znieczulających oraz Kuracja lekiem Orofar Max jest w szczególności zalecana w stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. Preparat może być także stosowany pomocniczo w leczeniu zapalenia migdałków (angina), zakażeniach gardła oraz jamy ustnej (stany zapalne dziąseł, owrzodzenia błony śluzowej, afty). Lek szybko i skutecznie likwiduje objawy zapalenia oraz dolegliwości bólowe. Precyzyjnie trafia w ognisko zapalne, sprawiając, że czas powrotu do zdrowia jest znacznie krótszy.

Orofar - Nie daj się grypie!

Grypa czy nawet lekkie przeziębienie może pokrzyżować nam plany. Gorsze samopoczucie, obniżona koncentracja, ból gardła, katar, kaszel – to zazwyczaj pierwsze objawy infekcji. Warto jak najszybciej sięgnąć po odpowiednie leki, takie jak np. Orofar, i jak najszybciej pozbyć się uciążliwych objawów.

Przeziębienie i grypa: przyczyny i różnice

Największą „szansę” na zachorowanie mamy na ogół w sezonach przejściowych, kiedy odporność naszego organizmu jest obniżona, a my sami jesteśmy wystawieni na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Warto też zauważyć, że to, co nazywamy potocznie grypą czy przeziębieniem, nie zawsze nim jest. Często mylimy oba pojęcia i nie wiemy, kiedy mamy do czynienia z jednym, a kiedy z drugim. Przeziębienie wywołują różnego rodzaju wirusy; w przypadku grypy przyczyną jest wirus grypy oznaczany symbolami A, B lub C. Przeziębienie jest pospolitą infekcją dróg oddechowych i może dopadać nas stosunkowo często. Grypa jest już nieco poważniejszą chorobą, a nieprawidłowo leczona może prowadzić do groźnych powikłań. Różnice w przebiegu nie zawsze są wyraźne; dużo zależy od reakcji danego organizmu. Zazwyczaj jednak grypa łapie nas nagle, w przeciwieństwie do przeziębienia, które rozwija się powoli. W przypadku grypy charakterystycznym objawem jest bez wątpienia wysoka gorączka (powyżej 39 stopni Celsjusza), podczas gdy osoba zmagająca się z przeziębieniem będzie narzekać jedynie na nieznaczne podwyższenie temperatury. Warto zauważyć, że w przypadku grypy rzadkim objawem jest katar; pojawia się natomiast ból mięśni i stawów. W przypadku przeziębienia katar pojawia się niemal zawsze, w przeciwieństwie do innych dolegliwości, w tym dolegliwości bólowych. Osoby często chorujące są po pewnym czasie same w stanie wychwycić różnicę, obserwując jedynie własne samopoczucie – w przypadku grypy jest ono znacznie gorsze. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z przeziębieniem czy grypą, warto jak najszybciej zażyć preparaty, które zahamują rozwój infekcji. Konieczne może być również sięgnięcie po leki łagodzące ból gardła (który może pojawić się zarówno w przypadku przeziębienia jak i grypy). Takim preparatem jest np. Orofar.

Orofar na ból gardła i zakażenie jamy ustnej

Orofar stosuje się nie tylko przy bólu gardła, który towarzyszy przeziębieniu czy grypie. To preparat przeznaczony do stosowania przy wszelkich zakażeniach jamy ustnej(, w tym także przy aftach czy przy stanach zapalnych dziąseł). Orofar zazwyczaj jest sprzedawany w formie tabletek lub pastylek do ssania, jednak na rynku dostępny jest również preparat w postaci aerozolu. Orofar działa nie tylko przeciwbólowo, ale także przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie, dlatego jest stosowany zarówno przy infekcjach dróg oddechowych jak i różnego rodzaju zakażeniach jamy ustnej.

Do góry