Philips Sonicare

Technologia Philips Sonicare wykorzystywana w produktach tej marki pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów podczas codziennego czyszczenia zębów. Dzięki technologii sonicznej możliwe jest usunięcie większej ilości kamienia nazębnego niż w przypadku tradycyjnej szczoteczki. Regularne używanie szczoteczek sonicznych pozwala na zachowanie zdrowych zębów i dziąseł. Pierwsze efekty białych zębów uzyskuje się od 3 do 7 dni w zależności od modelu.

Szczoteczki soniczne różnią się od elektrycznych nie tylko kształtem, ale i zakresem wykonywanych ruchów. Technologia soniczna pozwala na ruch wymiatająco-pulsacyjny. Chroni to wrażliwe dziąsła przed urazami i krwawieniem. Tak dokładny sposób mycia zębów pozwala na pozbycie się zabrudzeń i przebarwień, nie uszkadzając przy tym szkliwa. Wysoka częstotliwość drgań włókien usuwa zalegające resztki pokarmowe i bakterie. Tworzące się podczas szczotkowania mikrobąbelki czyszczą także przestrzenie międzyzębowe, język i policzki.

1 2 ... 2
24 96
1 2 ... 2
24 96

Philips Sonicare - technologia soniczna

Technologia soniczna Philips Sonicare wykorzystuje fale dźwiękowe, wprowadzając szczoteczkę w drgania o wysokiej częstotliwości. W zależności od modelu wykonuje ok. 31000 ruchów na minutę, co zapewnia bardzo precyzyjne czyszczenie. Myjąc zęby manualnie, zwykłą szczoteczką tak dużą liczbę ruchów wykonuje się w około miesiąc. Dzięki innowacyjnej technologii Philips Sonicare włókna szczoteczki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Ruchy wymiatające pomagają pozbyć się zalegającej płytki nazębnej, która jest najczęstszą przyczyną pojawiania się kamienia nazębnego. Szczoteczki radzą sobie również z nieestetycznymi, żółtymi plamami powstającymi po wypiciu kawy oraz paleniu papierosów, a także z biofilmem osiadającym na szkliwie. Codzienne używanie sonicznych szczoteczek jest bezpieczne nawet dla osób noszących aparaty ortodontyczne oraz korony. Już po pierwszym myciu zęby są znacznie gładsze w porównaniu do czyszczenia szczoteczką manualną.

W zależności od wyboru modelu szczoteczki Philips Sonicare dostępnych jest od 1 do 5 programów pracy, które dostosowuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wybór odpowiednich końcówek do szczoteczek Philips Sonicare

W bogatej ofercie firmy Philips dostępnych jest kilka rodzajów wymiennych główek do szczoteczek Sonicare:

  • "Sensitive" przeznaczona jest dla osób posiadających wrażliwe zęby i dziąsła.
  • "Plaque defence" została stworzona z myślą o tych, którzy mają problemy z odkładaniem się płytki nazębnej
  • "White" – dla osób, które pragną mieć bielsze zęby.
  • "Gum Care" nadaje się do higieny i wzmacniania osłabionych dziąseł.
  • "Tonque Care" dodatkowo pozwala na dokładne wyczyszczenie powierzchni języka, na którym gromadzą się bakterie powodujące nieświeży oddech.

Częsta wymiana końcówek jest konieczna, aby zachować odpowiednią higienę jamy ustnej.

Irygator - sposób na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych

Bezprzewodowy irygator Philips Sonicare został stworzony w celu dokładnego czyszczenia trudno dostępnych szczelin międzyzębowych. Może on być alternatywą do klasycznych nici dentystycznych. Przy pomocy irygatora możliwe jest wyczyszczenie całej jamy ustnej w około 60 sekund. Dzięki zastosowanej technologii mikrowybuchów jest w stanie usunąć więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. To rozwiązanie zastosowane w urządzeniu Philips Sonicare polega na szybkim wyrzucaniu wody i powietrza pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Irygator można wypełnić zarówno wodą, jak i płynem antybakteryjnym, służącym do płukania ust.

Irygator może być bez problemu zabierany w podróż, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Litowo-jonowy akumulator pozwala na ok. 2 tygodnie czyszczenia, bez konieczności ładowania. Model Sonicare AirFloss HX8211 może działać nawet do trzech tygodni z naładowaną baterią.

Prawidłowa higiena jamy ustnej

Mocne zęby bez próchnicy oraz przebarwień są wynikiem zdrowej diety i odpowiedniej higieny jamy ustnej. Właściwa profilaktyka pozwoli zapobiec także chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi. Konieczne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym - minimum 2 razy w roku. Nawet jeśli lekarz nie stwierdzi ubytków, przeprowadzi zabiegi piaskowania lub lakowania. Wiele osób zapomina o systematycznym używaniu nici dentystycznej, najlepiej po każdym posiłku. W przestrzeniach międzyzębowych gromadzą się resztki pokarmowe, które są doskonałym siedliskiem bakterii. Nić pozwala na ich wydobycie i tym samym uzupełnia codzienną pielęgnację.

Warto o tym pamiętać, ponieważ choroby zębów mogą być początkiem ogólnoustrojowych schorzeń m.in. układu krążenia, pokarmowego czy nerek.