Poradnik
Polocard

Polocard

Polocard – w profilaktyce chorób układu krążenia

Układ krwionośny stanowi zamknięty system odpowiedzialny za transport substancji odżywczych, gazów czy hormonów w organizmie. Jego głównym narządem jest serce, które można porównać do pompy wymuszającej nieustanny obieg krwi w naczyniach krwionośnych: żyłach, tętnicach oraz naczyniach włosowatych. Sprawnie funkcjonujący układ krążenia chroni nasz organizm przed działaniem patogenów. Niestety, jest on niezwykle narażony na schorzenia takie jak nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca czy zakrzepica. Powodują one groźne dla zdrowia zatory i zakrzepy. Aby im zapobiec, powinniśmy stosować odpowiednią dietę oraz regularnie ćwiczyć. W profilaktyce chorób układu krążenia zaleca się również stosowanie leków bogatych w kwas acetylosalicylowy. Należy do nich Polocard.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Polocard 150 mg, 60 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Polocard 150 mg, 60 tabletek dojelitowych
23,59 zł
Polocard, 75 mg, 60 tabletek dojelitowych - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Polocard, 75 mg, 60 tabletek dojelitowych
15,29 zł
1 - 2 z 2 produktów

Polocard przeciwko zakrzepom

W prawidłowo funkcjonującym organizmie krew swobodnie płynie w żyłach do serca. Za ten proces odpowiadają mięśnie i zastawki znajdujące się wewnątrz naczyń krwionośnych. Czasem jednak zaczynają one zawodzić, co prowadzi do zalegania krwi w żyłach. W efekcie może dojść do rozwoju stanu zapalnego, a następnie do uszkodzenia śródbłonka naczyniowego. W miejscu urazu płytki krwi zaczynają przyklejać się do siebie nawzajem – wówczas powstaje zakrzep, nazywany inaczej skrzepliną. Jest on niczym innym jak czopem, który tworzy się w świetle naczynia. Zakrzep zmniejsza średnicę naczyń krwionośnych, przez co odpływ krwi do serca staje się utrudniony. Zdarza się, że organizm wchłonie skrzeplinę, pozostawiając uszkodzone zastawki. Wówczas ryzyko pojawienia się nowych zakrzepów rośnie. Czasem skrzeplina powiększa się do tego stopnia, że całkowicie zatyka żyłę. Istnieje także szansa, iż zakrzep oderwie się i wraz z krwią przedostanie do serca, a stamtąd do tętnicy płucnej. Taki stan może doprowadzić do groźnego dla życia zatoru.

W grupie zwiększonego ryzyka występowania zakrzepów znajdują się osoby w średnim wieku prowadzące siedzący tryb życia. Zatem najlepszym sposobem na uniknięcie chorób ze strony układu krążenia jest regularna aktywność fizyczna, rezygnacja z używek, a także spożywanie dużej ilości warzyw oraz owoców. Warto również systematycznie mierzyć ciśnienie krwi. Gdy jednak dotknie nas choroba, zaleca się sięgnąć po lek taki jak Polocard, który przyjmuje się w celu hamowania agregacji płytek krwi.  

Substancja czynna Polocardu

Kwas acetylosalicylowy to związek chemiczny znany powszechnie pod nazwą aspiryny. Składnik ten zalicza się do salicylanów, których właściwości lecznicze docenił już Hipokrates. Odkrył on efekt przeciwbólowy przeżuwanych liści wierzby będących naturalnym źródłem tych substancji. Rzymski lekarz, Galen, opisał natomiast ich działanie przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe. Dzisiejsza aspiryna stanowi lek, który jako pierwszy został uzyskany na drodze syntezy chemicznej, co miało miejsce pod koniec XIX wieku. Mimo że substancja znana jest powszechnie, to nie wszyscy wiedzą, że podawana regularnie w małych ilościach wspiera funkcjonowanie układu krążenia. To właśnie na tej podstawie stanowi ona główny składnik leku Polocard.

Mechanizm działania preparatu polega na blokowaniu agregacji erytrocytów, co zapobiega występowaniu zakrzepów w dolegliwościach ze strony układu krążenia takich jak zawał serca czy choroba wieńcowa. Polocard jest skuteczny tylko wtedy, gdy przyjmuje się go regularnie przez długi czas.

Przeciwwskazania do zastosowania Polocardu

Nawet najbezpieczniejsze leki wykazują czasem działania niepożądane. Nie inaczej jest z Polocardem, którego przeciwagregacyjne właściwości są korzystne dla serca, lecz niosą za sobą ryzyko krwotoków związane z wydłużeniem czasu krwawienia. Z tego powodu stosowania kwasu acetylosalicylowego powinny unikać osoby mające problem z krzepliwością krwi. Przeciwwskazane jest przyjmowanie Polocardu również w przypadku pacjentów poddających się dializom. Niesteroidowych leków przeciwzapalnych, do których zalicza się substancję czynną preparatu, nie należy stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby oraz serca. Polocard jest lekiem przeznaczonym dla młodzieży powyżej 16. roku życia i dorosłych. Szczególną ostrożność należy zachować podczas przyjmowania leku przez osoby starsze.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki