Ranigast Max 150mg, 30 tabletek
13,99
Ranigast Max 150mg, 20 tabletek
10,99
Ranigast Max 150mg, 10 tabletek
7,48

Ranigast Max

Zgaga i niestrawność – problem XXI wieku

Zgaga, niestrawność, uczucie odbijania czy nawet mdłości, to objawy sugerujące problemy, które umiejscawiają się w układzie pokarmowym. Nierzadko główną przyczyną odczuwanego dyskomfortu i nieprzyjemnych dolegliwości, jest nieprawidłowa, codzienna dieta. Częściej z dolegliwościami tego typu zmagają się osoby otyłe, ale i kobiety ciężarne. Ulgą w zgadze i nie tylko, może być korzystanie z dostępnych środków aptecznych, jak Ranigast Max.

Ranigast Max – sposób działania i zastosowanie

Ranigast Max jest lekiem, który odpowiada za hamowanie wydzielania kwasu solnego, który ostatecznie decyduje o odczuwaniu dyskomfortu, między innymi w postaci zgagi. Z problemem można się uporać, dzięki zmniejszeniu kwasowości soku żołądkowego. Ranigast Max zaczyna stosunkowo szybko działać. Z kolei jego działanie utrzymuje się nawet do 12 godzin.

Ranigast Max sprawdza się w leczeniu doraźnym, ponieważ skutecznie niweluje uciążliwe objawy występujące po stronie układu pokarmowego. Leczy dolegliwości, takie jak niestrawność, zgaga, ból w nadbrzuszu oraz nadkwaśność. Może być stosowany przez osoby powyżej 16 roku życia.

Gdy pojawiają się dolegliwości

Objawy, takie jak uprzednio wymienione, z czasem mogą stawać się coraz bardziej uciążliwe. Sugerują również, że w układzie pokarmowym doszło do zaburzenia funkcjonowania poszczególnych struktur, rozwija się stan zapalny bądź układ trawienny zaczyna zmagać się z poważniejszymi schorzeniami, między innymi refluksem żołądkowym. Łagodzenie objawów z pomocą powszechnie dostępnych leków, jak Ranigast Max, to tylko część z działań, jakie należy podejmować.

Najważniejsza jest prawidłowa diagnoza i rozpoznanie dokładnej przyczyny powstałych problemów. Ponadto uwaga skierowana na codzienny jadłospis, czyli ograniczenie używek, eliminowanie z diety produktów, które potęgują uciążliwe objawy. Do tego należy unikać w miarę możliwości sytuacji stresujących, jak i zwalczać nadprogramowe kilogramy. Utrzymanie prawidłowej masy ciała jest istotnym czynnikiem w walce ze schorzeniami układu pokarmowego.

Pamiętać należy również o tym, że łagodzą objawy i można je stosować, ale doraźnie. Każdorazowo warto skorzystać z wizyty lekarskiej i w razie konieczności wdrożyć leczenie farmakologiczne i/lub chirurgiczne, w zależności od potrzeb.

Do góry