Poradnik
Siemię lniane

Siemię lniane

Siemię lniane – produkt o szerokim spektrum zastosowania

Siemię lniane, czyli niewielkie ziarenka lnu pospolitego, to środek spożywczy, który przeznaczony jest do spożywania w celu uzupełnienia codziennej diety w błonnik pokarmowy. Nasiona lnu wykazują wpływ na odpowiednie funkcjonowanie układu trawiennego i ułatwiają prawidłowe wypróżnianie się. Dodatkowo, siemię lniane, dzięki zawartym w nim nienasyconym kwasom tłuszczowym, stanowi naturalny kosmetyk – znajduje zastosowanie w pielęgnacji włosów oraz skóry. W asortymencie Gemini dostępny jest w dwu wersjach – brązowej i złocistej.

Znalezione produkty : 5
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Oleofarm LenVitol, siemię lniane złociste, 250 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Oleofarm LenVitol, siemię lniane złociste, 250 g
6,69 zł
Oleofarm LenVitol, siemię lniane brązowe, 450 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Oleofarm LenVitol, siemię lniane brązowe, 450 g
9,69 zł
Ziolovital Premium Siemię lniane, 250 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Ziolovital Premium Siemię lniane, 250 g
5,39 zł
Oleofarm LenVitol, siemię lniane złociste, 450 g  - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Oleofarm LenVitol, siemię lniane złociste, 450 g
10,19 zł
Bi Fix, Siemię lniane do zaparzania, 300 g - miniaturka zdjęcia produktu
Zdrowie i uroda
Bi Fix, Siemię lniane do zaparzania, 300 g
7,19 zł
1 - 5 z 5 produktów

Siemię lniane – do picia i nie tylko

Siemię lniane to środek, który możemy przyjmować w dwojaki sposób:

  • doustnie – dodając zmielone nasiona do napojów albo pijąc zawiesinę przygotowaną z ziarenek zalanych ciepłą wodą lub dołączając je bezpośrednio do pokarmów (na przykład do sałatek, zup, pieczywa czy płatków śniadaniowych);
  • zewnętrznie – poprzez aplikację na skórę i włosy maseczek, wcierek oraz innych produktów zawierających w sobie siemię lniane.

Sposób przygotowania naparu: zmielone uprzednio ziarenka lnu należy zalać ciepłą wodą, odczekać około 10 minut często mieszając aż do uzyskania kleiku. Można spożywać z dodatkiem jogurtu lub mleka.

Siemię lniane – na żołądek

Niezależnie od sposobu przyjmowania siemienia lnianego, produkt wykazuje wpływ na działanie układu pokarmowego. Wspiera jego prawidłowe funkcjonowanie. Błonnik w nim zawarty, przy równoczesnym spożywaniu dużej ilości wody, zapobiega zaparciom, ponieważ poprawia perystaltykę jelit. Może być stosowany także w przypadku wystąpienia stanów zapalnych żołądka – wówczas delikatnie łagodzi dokuczliwe objawy z nimi związane. Ponadto, siemię lniane jest środkiem osłaniającym przewód pokarmowy – ochrania błony śluzowe żołądka, jelit oraz przełyku.

Siemię lniane – na włosy i skórę

Obok pielęgnacji opartej na drogeryjnych kosmetykach, coraz chętniej sięga się po naturalne produkty, które można przygotować samemu. Jednym z popularnych środków wykorzystywanych w ten sposób jest właśnie siemię lniane. Dzięki zawartym w nim kwasom omega 3 i 6 – wspiera pielęgnację włosów, skóry i paznokci. Łagodnie nawilża oraz odżywia.

Ziarenka lnu, w połączeniu z ciepłą wodą, tworzą swego rodzaju maź podobną w konsystencji do gęstego kisielu. W takiej postaci możemy zastosować produkt jako maseczkę na włosy.

W celu nawilżenia skóry rozgotowane siemię lniane możemy dodawać także do kąpieli.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki