1 2 ... 2
24 96
1 2 ... 2
24 96

Skrzyp polny

Skrzyp polny: dlaczego warto po niego sięgnąć?

Zioła i preparaty z roślin cieszą się rosnącą popularnością. Sięgają po nie osoby w każdym wieku; coraz więcej ludzi woli używać naturalnych produktów. Jednym z preparatów, który niedawno stał się szczególnie lubiany (zwłaszcza przez kobiety) jest skrzyp polny. W jakich wypadkach warto po niego sięgać i jakie ma właściwości?

Skrzyp: charakterystyka

Skrzyp ma niezwykle charakterystyczny wygląd i trudno pomylić go z jakąkolwiek inną rośliną. Przez ogrodników uważany jest za chwast, mimo że ma liczne właściwości lecznicze. Roślina osiąga zazwyczaj do 40 cm wysokości i ma rozbudowany system korzeniowy; jest za to pozbawiona liści (bardziej przypomina malutką jodłę z dziwacznymi igłami). Co ciekawe, skrzyp jest uważany za jedną z najstarszych roślin. Niegdyś przypominał potężne drzewo.

Na bazie skrzypu polnego przygotowuje się napary, wywary i herbaty. Coraz częściej jest także składnikiem suplementu diety. Ma wiele właściwości, które sprawiają, że coraz chętniej po niego sięgamy.

Właściwości skrzypu polnego

Skrzyp polny ma wiele właściwości, na które warto zwrócić uwagę. Wspomaga funkcjonowanie nerek i układu moczowego. Skrzyp znany jest jednak przede wszystkim z zupełnie innej właściwości – sprawia, że włosy i skóra wyglądają młodziej i są w dużo lepszej kondycji. Skóra wygląda na młodszą i bardziej wygładzoną wzmocnione zostają również paznokcie (m.in. przestają się rozdwajać). Bardzo często jest sprzedawany w zestawie z biotyną, która również silnie oddziałuje na kondycję skóry, włosów.

Skrzyp jest obecnie dostępny na rynku nie tylko w postaci herbaty, ale także np. tabletek, które są znacznie wygodniejsze w stosowaniu. Produkty tego rodzaju zawierają zazwyczaj ekstrakt ze skrzypu polnego, czasem dodawane są substancje, które mają wspomóc jego działanie.