Poradnik
Sól morska

Sól morska

Sól morska

Morza i oceany stanowią mineralne bogactwo dla zdrowia i urody. Kąpiel w morzu to cenny zabieg kosmetyczny dla skóry. Sól morska pozwala przenieść jej pozytywne działanie do naszych kuchni i łazienek. Dzięki niej można każdego dnia czerpać dobro z głębin. Sól powstaje w naturalnym procesie odparowania, który zamyka dobroczynne właściwości wody morskiej w białych kryształach. Przyprawiając nią potrawy, wzbogacamy dietę o niezbędne do życia mikroelementy. Sól morska sprawdza się także jako naturalny kosmetyk i baza do tworzenia własnych receptur urodowych. Wykonuje się z niej oczyszczające peelingi do twarzy i ciała, odżywcze maseczki, lecznicze kompresy czy też rozgrzewające okłady na obolałe stawy. Sól wykorzystuje się do zabiegów przyrodoleczniczych i kosmetycznych w sanatoriach i salonach SPA. Kąpieli solankowych możemy zażywać także we własnej wannie. W zaciszu domowym wykonamy samodzielnie przynoszącą ulgę inhalację, która nawilży wrażliwą śluzówkę nosa i ułatwi oddychanie.

Znalezione produkty : 0
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
1 - 0 z 0 produktów

Sól morska w kuchni

Mikroelementy zawarte w soli morskiej naturalnie wzbogacają naszą dietę. Jest to produkt nieprzetworzony i w odpowiednich ilościach może wpływać korzystnie na zdrowie człowieka. Skład słonej przyprawy z głębin mórz różni się od tej zwykłej, oczyszczonej soli kuchennej. Morskie kryształki zawierają mniej sodu, a więcej biopierwiastków oraz innych związków, takich, jak na przykład jodki. Bezpieczniejsza jest między innymi dla nadciśnieniowców, ale również nie można przesadzać z jej ilością w diecie. Naturalnie występujący jod jest cenny dla mieszkańców terenów oddalonych od mórz i oceanów, wywiera pozytywny wpływ na funkcjonowanie tarczycy. Najlepiej szukać produktów, na których widnieje miejsce pozyskania produktu oraz informacja o braku antyzbrylaczy, barwników i konserwantów. Sól morska zwykle nie jest sztucznie wybielana, posiada lekko szarawe zabarwienie. Nie jest to jej wada, a odmienna barwa świadczy o zawartości minerałów i niskim stopniu przetworzenia.

Kosmetyczne zastosowanie soli morskiej

Pielęgnacyjne działanie soli morskiej znane i wykorzystywane jest od wieków. Gabinety odnowy biologicznej proponują swoim klientom wyszukane zabiegi – od kąpieli po masaże. Wiele z nich można wykonać we własnym domu, w zaciszu łazienki. Peeling solny dokładnie oczyszcza ciało z obumarłych komórek naskórka. Już po pierwszym użyciu skóra staje się gładsza, widocznie bardziej napięta i nabiera ładniejszego, równomiernego kolorytu. Dzieje się tak wskutek poprawy krążenia, jaką zapewnia masaż solą morską. Do jego wykonania warto zmieszać kryształki z olejem do ciała i olejkami eterycznymi, które dodatkowo wpłyną na wygląd skóry i jej odżywienie. Za pomocą soli można także przeprowadzać złuszczanie cery. Delikatnymi, kolistymi ruchami należy rozprowadzić ją po twarzy i dekolcie, najlepiej w połączeniu z ulubionym kremem lub żelem myjącym. Regularne stosowanie takich zabiegów przywraca jędrność, elastyczność, zwęża pory i zmniejsza wypryski. Zaskórniki powinny pojawiać się rzadziej.. Wrażliwa, ale poszarzała cera doceni maseczki z dodatkiem soli morskiej, które pozostawiają po sobie efekt rozświetlenia. Przyprawa ta nadaje się do zmiękczających kąpieli stóp i dłoni. Po odmoczeniu w roztworze solnym z łatwością udaje się usunąć zrogowaciały naskórek.

Sól morska dla zdrowia

Obecność soli w domowej apteczce może nie jest dla nas oczywista, ale proste zabiegi z wykorzystaniem tego produktu pomagają w rozmaitych schorzeniach. Rozgrzany, bawełniany woreczek z solą morską przynosi ulgę w bólach reumatycznych i zwyrodnieniowych. Odprężenie po pracowitym dniu i rozluźnienie napiętych mięśni przyniosą ciepłe okłady i kąpiele w solance, pozwalające zrelaksować ciało i umysł. Sól morska może przyczyniać się do poprawy stanu skóry przy schorzeniach dermatologicznych. Suche, zimowe powietrze można nawilżyć i zjonizować parującym roztworem, dzięki czemu infekcje dróg oddechowych będą łatwiejsze do zniesienia Przesuszona śluzówka to otwarty szlak dla bakterii i wirusów. Kąpiele parowe z solanki działają równie korzystnie, jak spacer po nadmorskiej plaży.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki