Poradnik
Stoperan

Stoperan

Stoperan – lek łagodzący objawy biegunki

O biegunce mówimy wtedy, kiedy zauważamy u siebie zwiększoną potrzebę oddawania stolca. Oprócz tego inna jest również jego konsystencja – ze stałej zmienia się w płynną lub półpłynną. Kolejnym objawem biegunki jest też zmiana zapachu stolca, a także pojawienie się w nim niewielkiej ilości krwi. Towarzyszyć jej może silny ból brzucha, gorączka, wymioty, nudności oraz ogólne pogorszenie samopoczucia. Biegunki nie należy bagatelizować – stan ten doprowadza bowiem do odwodnienia organizmu, które jest szczególnie niebezpieczne jeśli chodzi o dzieci. W przypadku jej wystąpienia warto sięgnąć po Stoperan – lek powszechnie stosowany w tego rodzaju dolegliwościach.

Znalezione produkty : 2
Pozycjonowanie produktów
Zasady pozycjonowania produktów

Wyniki wyszukiwania prezentowane są w oparciu o wiele kryteriów, z których każde ma inną wagę. Najistotniejsze to: kategoria produktu, producent, marka oraz nazwa produktu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w szczegółach.

Sortowanie
Stoperan 2 mg, 18 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Stoperan 2 mg, 18 kapsułek
13,79 zł
Stoperan 2 mg, 8 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu
Produkt apteczny
Stoperan 2 mg, 8 kapsułek
11,99 zł
1 - 2 z 2 produktów

Stoperan – kiedy warto mieć go przy sobie?

Biegunka to schorzenie, które może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych z nich można zaliczyć:

  • grypę żołądkową,
  • zakażenie bakteryjne,
  • zapalenie jelit,
  • stres,
  • zatrucie,
  • nieprawidłowy sposób odżywiania.

Ryzyko wystąpienia biegunki zwiększa się w okresie wakacyjnym. Dotyczy to przede wszystkim osób, które często podróżują. Wówczas mamy do czynienia z tak zwaną biegunką podróżnych. Pojawia się ona w wyniku zmiany flory bakteryjnej. Temu rodzajowi biegunki towarzyszą skurcze brzucha, podwyższona temperatura ciała oraz wymioty. Szczególnie narażeni są na nią podróżujący do krajów rozwijających się.

W powyższych przypadkach warto zastosować Stoperan, który skutecznie rozprawi się z objawami biegunki. Jego działanie możemy odczuć już po około godzinie od przyjęcia pierwszej dawki.

Skład i działanie Stoperanu

Składnikiem aktywnym Stoperanu jest loperamid – organiczny związek chemiczny wykorzystywany jako opioidowy lek przeciwbiegunkowy. Mimo że stanowi on jedną z substancji opioidowych, to jego stosowanie nie uzależnia, ponieważ nie przechodzi przez barierę krew-mózg. Z tego powodu nie wywiera typowego dla opioidów wpływu na układ nerwowy.

Dzięki zawartemu w składzie loperamidowi Stoperan zwalcza zarówno pierwsze, jak i nasilone symptomy biegunki. W ten sposób przeciwdziała jej przykrym następstwom – przede wszystkim odwodnieniu oraz osłabieniu organizmu. Loperamid łączy się z receptorami znajdującymi się na powierzchni jelita, normalizując ich perystaltykę, co w efekcie doprowadza do ograniczenia potrzeby nadmiernego wypróżniania. Dodatkowo Stoperan przyspiesza proces wchłaniania wody z jelita grubego – dzięki temu poprawia się konsystencja stolca.

Stoperan na biegunkę – dla kogo?

Stoperan mogą stosować dorośli, a także dzieci w wieku powyżej 6. roku życia. Po preparat ten mogą sięgać osoby cierpiące zarówno na ostrą, jak i przewlekłą biegunkę. Stoperan jest bezpieczny dla pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi – na przykład z nadciśnieniem czy cukrzycą, ponieważ nie wykazuje wpływu na przyswajanie oraz skuteczność przyjmowanych równocześnie leków. W związku z tym po Stoperan bez obaw mogą sięgać kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną.

Przyjmowanie Stoperanu należy przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, niedrożności jelit lub wzdęcia. Jeśli w ciągu 48 godzin od rozpoczęcia kuracji nie odnotujemy poprawy, powinniśmy skontaktować się z lekarzem.

Dołącz do nas
Facebook logo Instagram logo
Pobierz aplikację Recepta Gemini
Rezerwuj wygodnie w aplikacji, odbieraj w pobliskich aptekach!
Google Play logo
Gemini
Regulaminy
Pomocne linki