24 96
24 96

Undofen – na problemy z grzybicą i kurzajkami

Zarówno grzybica stóp jak i kurzajki czy brodawki nie należą do schorzeń, do których łatwo się przyznać, mimo, że mogą wystąpić u każdego (bez względu na poziom dbania o higienę) – wystarczy np. pójść na basen i zostać zarażonym. Jak jednak skutecznie walczyć z tymi schorzeniami, które powodują u nas głęboki dyskomfort? Jednym z rozwiązań jest sięgnięcie po Undofen, preparat, który w zależności od konkretnego rodzaju (opracowywane są osobne kuracje lecznicze) pomoże nam w obu wypadkach.

Grzybica stóp: skąd się bierze?

Grzybica stóp może mieć różne przyczyny. Czasami wina leży po naszej stronie – stwarzamy bakteriom odpowiednie warunki do namnażania się (nie wycieramy dokładnie stóp po myciu, zwłaszcza przestrzeni między palcami, nosimy zbyt ciepłe skarpetki i zbyt ciepłe obuwie, nie dbamy o przewietrzenie stóp itd.). Ciepło i wilgoć to idealne warunki dla grzybicy stóp, która w krótkim czasie może objąć także paznokcie. Jeśli jednak mamy na stopach małe zadrapania, a w dodatku często korzystamy z publicznych basenów, łaźni i saun, to powinniśmy przygotować się na to, że zakażenie będzie miało miejsce właśnie tam. Z tego względu ważne jest codzienne i dokładne mycie stóp, a także dbanie o ich higienę. W przypadku grzybicy stóp pomóc może Undofen; warto sięgnąć po krem, który okaże się przydatny także w sytuacji zakażenia innych obszarów skórnych lub nawet przy wystąpieniu łupieżu pstrego. Podstawą działania kremu jest substancja czynna, czyli terbinafiny chlorowodorek, która działa przeciwgrzybiczo na różne gatunki grzybów powodujące grzybicę u ludzi. Krem należy stosować raz lub dwa razy na dobę, po dokładnym umyciu i osuszeniu skóry. W przypadku grzybicy dobrym pomysłem jest profilaktyczne stosowanie sprayu do butów, który zapobiega namnażaniu się bakterii.

Undofen na kurzajki i brodawki

Undofen ma w swojej ofercie także specjalne kuracje na kurzajki i brodawki. Kuracja jest oparta na technice zamrażania. Jeśli chodzi o użycie, należy umieścić aplikator piankowy w uchwycie, a następnie wcisnąć ten aplikator do pojemnika z aerozolem (na bardzo krótko, ok. 3 sekund). Po odczekaniu 20 sekund (od wyjęcia aplikatora) należy przyłożyć czubek aplikatora do brodawki na kilkadziesiąt sekund (w zależności od wielkości i umiejscowienia). Kurzajka powinna odpaść po 10-14 dniach, natomiast pod nią można spodziewać się zdrowego naskórka.