Podkłady poporodowe na łóżko w wyprawce dla maluszka

Podczas kompletowania wyprawki dla maluszka nie należy zapominać o tak istotnej czynności higienicznej, jaką jest przewijanie. Aby zapobiec odparzeniom i innym podrażnieniom skóry, pieluszka powinna być zmieniana za każdym razem, gdy wystąpi taka potrzeba. Im młodsze dziecko, tym częściej. Z tego powodu warto zadbać o to, żeby przewijanie było możliwie jak najwygodniejsze – zarówno dla maluszka, jak i jego rodziców. Do akcesoriów, które przydadzą się podczas codziennego zmieniania pieluchy należą podkłady poporodowe na łóżko.

24 96
24 96

Podkłady higieniczne na łóżko

Zmienianie pieluszek stanowi najczęstszą czynność pielęgnacyjną małego dziecka. Warto zatem zadbać o ten aspekt i zaopatrzyć się w akcesoria, które sprawią, że przewijanie będzie przebiegać szybko, sprawnie oraz bez niespodzianek. Rodzice decydują się na zakup różnych produktów. Można do nich zaliczyć między innymi przewijaki, chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe lub wielokrotnego użytku, a także podkłady poporodowe na łóżko czy inne miejsca, na których można przewinąć maluszka.

Podkład na łóżko po porodzie – czy warto?

Istnieją różne teorie na temat częstotliwości zmieniania pieluszek. Uważa się jednak, że najbezpieczniej przewijać malucha, kiedy tylko pojawi się wilgoć. Skóra niemowlęcia jest szczególnie podatna na występowanie podrażnień, które mogą być spowodowane przez kontakt z mokrą pieluchą. Z tego powodu przewijanie, zwłaszcza najmłodszych dzieci, powinno odbywać się nawet do kilkunastu razy na dobę. W warunkach domowych można korzystać z przewijaka albo mebli ze specjalną nakładką do zmieniania pieluszek. Wielu rodziców przewija swoje dzieci na łóżku. W tym przypadku istotne jest zabezpieczenie go przed wilgocią i zabrudzeniami. Warto zatem zaopatrzyć się w podkłady higieniczne na łóżko. Ich rozmiar oraz chłonność ochroni materac i pościel przed zanieczyszczeniami lub nieprzewidzianymi sytuacjami podczas przewijania.

Należy pamiętać, że zmiana pieluszki nie zawsze może odbywać się w warunkach domowych. Zdarzają się sytuacje, kiedy należy skorzystać z toalety publicznej. Mimo że wiele z nich zaopatrzonych jest w przewijaki, to ze względów higienicznych przed ich użyciem należy ułożyć podkład higieniczny. Podkłady poporodowe na łóżko świetnie sprawdzą się zatem poza domem – podczas zwykłego spaceru, zakupów czy w podróży. Dzięki nim możemy bezpiecznie i wygodnie zadbać o higienę naszego maluszka.

Podkład na łóżko po porodzie – na problemy z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to dość powszechny problem. Na jego wystąpienie między innymi narażone są kobiety po porodzie. Dolegliwość ta wiąże się w tym przypadku z rozluźnieniem mięśni Kegla, które odpowiadają za utrzymywanie kontroli nad oddawaniem moczu. Aby poprawić ich kondycję, warto na co dzień wprowadzić regularne ćwiczenia.

W przypadku nietrzymania moczu bardzo pomocne okażą się także podkłady poporodowe na łóżko. Stanowią one dodatkową ochronę przed przemakaniem i umożliwiają spokojny sen bez zmartwień o wilgoć i zabrudzenia materaca. W asortymencie naszej apteki podkłady higieniczne na łóżko dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy wybrać produkt dopasowany do naszych potrzeb.