Kategorie


24 96
Xenna Balance Junior, 10 saszetek
12,89
Xenna Extra Comfort 20mg, 10 tabletek drażowanych
7,99
Xenna Extra Comfort 20mg, 45 tabletek drażowanych
25,84
Xenna Fix 30mg, herbatka, 20 saszetek
6,99
Xenna Balance, 20 saszetek
35,57
24 96

Xenna

Przewlekłe zaparcia i sprawdzone sposoby - Xenna

Nie tylko codzienna dieta, ale i tryb życia, nadmierny stres czy brak aktywności fizycznej, znajdują swoje odzwierciedlenie w naszym samopoczuciu fizycznym, a także funkcjonowaniu organizmu. Gdy uwagi nie zwracamy na to, co gości na talerzu, zaczynają się między innymi problemy z układem pokarmowym, w tym uciążliwe zaparcia. Najprostszy sposób to zmiana nawyków żywieniowych, a z pomocą przychodzą również wyroby medyczne i leki, w tym Xenna.

Czy przewlekłe zaparcia to mój problem?

Zwykle wypróżniamy się raz dziennie, czasami raz na dwa lub trzy dni. Taka częstotliwość jest dość naturalna i o ile nie wiąże się z żadnymi przykrymi dolegliwościami czy niepokojącymi objawami, nie ma się czym martwić. Kłopot powstaje jednak wtedy, gdy wypróżnianie jest znacznie rzadsze – raz na tydzień bądź raz na dwa tygodnie. O zaparciach mówimy również w sytuacjach, gdy codzienne wypróżnianie powoduje ból, dyskomfort, a stolec ma konsystencję twardą i zbitą.

By poradzić sobie z taką sytuacją należy zmienić nawyki żywieniowe. Zaleca się spożywanie większej ilości surowych warzyw oraz owoców, tym bardziej, jeśli dotąd w codziennym jadłospisie nie znajdowały swojego miejsca. W tych produktach gości błonnik, który usprawnia pracę układu pokarmowego, wspomaga ruchy robaczkowe, a co za tym idzie, ułatwia wypróżnianie. Przy większych problemach można również zastosować lek lub wyrób medyczny dostępny w aptece, jak chociażby Xenna.

Xenna to preparat, w którego składzie znajduje się między innymi senes, jeden z najpopularniejszych środków ziołowych, działających stosunkowo łagodnie, ale na tyle skutecznie, by zwalczyć problem uporczywych zaparć. Wypróżnienie ułatwiają także składniki wykazujące zdolność do wiązania wody, co pozwala uzyskać stolec o prawidłowo nawodnionej konsystencji, a to daje efekt w postaci bezproblemowego wypróżnienia. Do takich substancji należy makrogol, który również można znaleźć w Xennie.

Nie tylko dieta

Poza zmianą nawyków żywieniowych i korzystaniem z dostępnych, jak chociażby Xenna, walka z zaparciami polega na włączeniu aktywności fizycznej. Regularny wysiłek korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, w tym pozwala wyregulować rytm wypróżnień. Co więcej, nie musi to być intensywny i długotrwały wysiłek, by zacząć odczuwać poprawę i zminimalizować dyskomfort związany z pojawiającymi się zaparciami.