Kategorie


24 96
Żuravit, 60 kapsułek
27,89
Żuravit, 36 kapsułek
15,99
Żuravit Junior Plus, syrop, dla dzieci powyżej 3 lat, smak owoców leśnych, 100ml
11,79
Żuravit Forte, 60 kapsułek
29,98
24 96

Żuravit

Owoce żurawiny nie każdemu smakują, choć wiele osób dodaje je do mięs czy koktajli. Walory smakowe schodzą jednak na drugi plan, jeżeli weźmiemy pod uwagę właściwości zdrowotne żurawiny. Co warto o niej wiedzieć i czy pożądane jest regularne przyjmowanie żurawiny w postaci suplementu takiego jak np. Żuravit?

Żurawina: właściwości, zastosowanie

Żurawina to stosunkowo niewysoka, wiecznie zielona krzewinka, która najlepiej rośnie na lekko wilgotnych, torfowych glebach. Największą popularnością cieszą się dwa gatunki żurawiny – żurawina wielkoowocowa i błotna. Żurawina wyróżnia się zawartością dużej ilości witamin, w tym przede wszystkim witaminy C, chociaż w jej owocach nie brakuje także witaminy B1, B2 czy witaminy E. Owoce żurawiny obfitują także w potas, żelazo, wapń, sód czy fosfor, można w nich znaleźć również kwasy organiczne (m.in. cytrynowy i jabłkowy), a także błonnik. . Żurawina to także źródło przewiutleniaczy, a co za tym idzie – doskonały środek w walce z wodnymi rodnikami i procesami starzenia się organizmu. Jak już zostało wspomniane, żurawina może być wykorzystywana również w profilaktyce niektórych schorzeń; dotyczy to m.in. infekcji dróg moczowych Ze względu na bogatą zawartość witamin i mikroelementów, a także przy uwzględnieniu właściwości prozdrowotnych, nie dziwi sprzedaż żurawiny w formie suplementu diety, takiego jak Żuravit.

Żuravit – zastosowanie, dawkowanie

Regularne przyjmowanie żurawiny ma dobroczynny wpływ na organizm, a zwłaszcza na drogi moczowe. Z tego względu warto zażywać np. Żuravit, który jest suplementem diety i pozwoli w wygodny sposób dostarczyć organizmowi niezbędnych składników. Przez 3 pierwsze dni stosowania należy przyjmować Żuravit w kapsułkach nawet 3 razy w ciągu dnia, później można zmniejszyć liczbę przyjmowanych kapsułek do jednej dziennie.