Kategorie

Audispray

Sortuj według
Audispray Adult, roztwór wody morskiej do higieny uszu, 50 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Audispray Adult, roztwór wody morskiej do higieny uszu, 50 ml

33,99 zł
Audispray Junior, roztwór wody morskiej do higieny uszu, 25 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Audispray Junior, roztwór wody morskiej do higieny uszu, 25 ml

23,99 zł

Audispray

Higiena uszu na najwyższym poziomie

Higiena uszu jest niezwykle ważna ze względu na nasz słuch. Jeśli zaniedbamy regularne czyszczenie uszu, możemy doprowadzić do sytuacji, w której zbierze się w nich zbyt wiele woskowiny. Skutkiem może być osłabienie słuchu, a w dalszej perspektywie – jego znaczne pogorszenie. O higienę uszu najlepiej dbać za pomocą takich środków jak np. Audispray.

Budowa uszu, funkcje woskowiny

Ucho ludzkie jest zbudowane z trzech części – ucha zewnętrznego (na które składa się małżowina uszna i przewód słuchowy zewnętrzny), ucha środkowego (które jest tworzone przez trąbkę słuchową i jamę bębenkową) oraz ucha wewnętrznego (w którym usytuowany jest narząd Cortiego, odpowiedzialny za zmysł słuchu i równowagi). Kluczową rolę odgrywają przede wszystkim ucho środkowe i wewnętrzne; rolę „zabezpieczającą” pełni w tym przypadku ucho zewnętrzne. Chroni ono głównie przed kurzem i zanieczyszczeniami. Substancją, która powstaje w uchu zewnętrznym (a dokładniej – w małżowinie usznej, w której znajdują się odpowiednie gruczoły) jest woskowina uszna. Pełni ona przede wszystkim trzy ważne funkcje – oprócz osłonowej również oczyszczającą i nawilżającą. Jeśli chodzi o funkcję osłonową, to woskowina zabezpiecza przewód słuchowy przed dostaniem się do niego wody i przed ewentualnymi mikrourazami, a także przed drobnoustrojami, które mogą spowodować choroby. Woskowina dodatkowo bierze udział w samooczyszczaniu się ucha (poprzez zbieranie kurzu i zanieczyszczeń i wydostając się na zewnątrz), a także nawilża je (natłuszcza przewód słuchowy zewnętrzny). Należy jednak pozbywać się jej nadmiaru – w tym celu warto użyć preparatu w sprayu, takiego jak Audispray.

Audispray - Usuwanie woskowiny

Do usuwania woskowiny powinno używać się przede wszystkim preparatów w sprayu. Wiele osób używa do oczyszczania ucha patyczków kosmetycznych, jednak należy pamiętać, że sprawdzają się one jedynie przy czyszczeniu płatka ucha. Nieprawidłowe użycie patyczka (czyli próba usunięcia przy jego pomocy woskowiny) może skończyć się uszkodzeniem ucha. Znacznie lepszym pomysłem jest użycie sprayu, takiego jak Audispray. Producent oferuje dwa rodzaje produktu – Audispray Junior i Audispray Adult.

Nadmiar woskowiny: do czego może doprowadzić?

Woskowina pełni w uchu niezwykle ważne funkcje, jednak należy jednocześnie pamiętać, że jej nadmiar może okazać się bardzo szkodliwy. W przypadku, gdy nie dbamy wystarczająco o higienę ucha, czyli nie czyścimy go regularnie przy pomocy takich preparatów jak Audispray, może wytworzyć się tzw. korek woskowinowy. Jeśli zalega on zbyt długo w uchu, osoba z nadmiarem woskowiny prawdopodobnie prędzej czy później będzie musiała zgłosić się na ostry dyżur laryngologiczny z powodu stanu zapalnego. Zaleganie woskowiny może ostatecznie doprowadzić do znacznego pogorszenia się słuchu.

Filtry

Producent
Cena
-