Kategorie

Azulan

Azulan

Azulan to preparat, który stosuje się podczas leczenia stanu zapalnego jamy ustnej, skóry lub przewodu pokarmowego. Jest produkowany w różnych formach, m.in. w postaci płynu. Jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym. Preparat przystosowany zarówno do stosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

1 - 24 z 2 produktów

Wygląd preparatu

Azulan to płyn o barwie oliwkowo-brunatnej, ma zapach swoisty dla użytych surowców. Przy przechowywaniu trzeba liczyć się z wystąpieniem niewielkiego osadu. Płyn jest umieszczony w butelce z barwnego szkła. Opakowanie kartonowe zawiera ulotkę i miarkę.

Składniki preparatu Azulan i ich wpływ na organizm

Głównym składnikiem preparatu Azulan jest etanolowy wyciąg z kwiatów rumianku (Chamomillaeanthodiiextractumfluidum).

Wyciąg z kwiatów rumianku jest bogaty w witaminę C, która wykazuje właściwości antyoksydacyjne, zapobiega oddziaływaniu wolnych rodników i minimalizuje ryzyko stresu oksydacyjnego dla komórek. To także źródło flawonoidów, fenolokwasu, fitosteroli, związków kumarynowych, spiroeteru czy choliny.

Flawonoidy, podobnie jak witamina C, wykazują działanie antyoksydacyjne. Są one również regulatorami cyklu komórkowego, działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie.

Podobnie działają również fenolokwasy (kwasy felonowe), które bywają nazywane wymiataczami wolnych rodników. Neutralizują wpływ ichdziałania.

Azulan zawiera również fitosterole, które są składnikiem budulcowym dla błon komórkowych. Mogą pomóc w obniżeniu poziomu całkowitego cholesterolu i złej frakcji cholesterolu LDL.

Związki kumarynowe charakteryzują się aktywnością antyoksydacyjną.