Kategorie

Biotyna Max

Biotyna Max

Biotyna Max to suplement diety, którego głównym składnikiem jest witamina B7 mająca duży wpływ m.in. na kondycję włosów i skóry.

Znalezione produkty: 3
Sortowanie:
Sortuj według
Doctor Life, Biotyna Max 5 mg, 100 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Doctor Life, Biotyna Max 5 mg, 100 tabletek

40,99 zł
Naturell Silica Biotyna Max, 60 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Naturell Silica Biotyna Max, 60 tabletek

23,99 zł
Zestaw Naturell, Silica Biotyna Max, 2 x 60 tabletek - miniaturka zdjęcia produktu

Zestaw Naturell, Silica Biotyna Max, 2 x 60 tabletek

47,98 zł

Biotyna Max: właściwości

Biotyna nazywana jest również witaminą B7. Należy do witamin z grupy B. Jest rozpuszczalna w wodzie, nie rozpuszcza się natomiast w tłuszczach. Jedyny naturalnie występujący izomer, który wykazuje wysoką aktywność biologiczną.

Pierwsze badania nad biotyną przeprowadzono w latach 20. XX w. Jest związkiem heterocyklicznym, składającym się z pierścieni imidazolowego i tiofenowego. Bierze udział w przemianach kwasu asparaginowego czy syntezie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma duży wpływ na kondycję skóry, włosów.

Biotyna Max i jej oddziaływanie na organizm

Suplement diety Biotyna Max zawiera biotynę, która przyczynia się m.in. do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a także metabolizmu makroskładników odżywczych. Ma istotny wpływ nie tylko na dobrą kondycję włosów czy skóry, ale również pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych. Biotyna wspiera też funkcjonowanie układu nerwowego, umożliwia zachowanie funkcji psychologicznych.

Konsekwencje niewystarczającej ilości biotyny w organizmie

Niewystarczająca ilość biotyny w organizmie może mieć wpływ na podwyższony poziom cholesterolu we krwi, powiększenie się wątroby, bóle mięśni, dezorientację, apatię czy lekkie upośledzenie niektórych funkcji nerwowych. Brak wystarczającej ilości biotyny skutkuje też rozdwajaniem się paznokci, parestezjami (mrowieniem i drętwieniem skóry), może prowadzić też do łuszczenia się skóry czy wypadania włosów.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego