Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Biotyna Max

Biotyna Max

Biotyna Max to suplement diety, którego głównym składnikiem jest witamina B7 mająca duży wpływ m.in. na kondycję włosów i skóry.

1 - 2 z 2 produktów

Biotyna Max: właściwości

Biotyna nazywana jest również witaminą B7. Należy do witamin z grupy B. Jest rozpuszczalna w wodzie, nie rozpuszcza się natomiast w tłuszczach. Jedyny naturalnie występujący izomer, który wykazuje wysoką aktywność biologiczną.

Pierwsze badania nad biotyną przeprowadzono w latach 20. XX w. Jest związkiem heterocyklicznym, składającym się z pierścieni imidazolowego i tiofenowego. Bierze udział w przemianach kwasu asparaginowego czy syntezie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma duży wpływ na kondycję skóry, włosów.

Biotyna Max i jej oddziaływanie na organizm

Suplement diety Biotyna Max zawiera biotynę, która przyczynia się m.in. do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a także metabolizmu makroskładników odżywczych. Ma istotny wpływ nie tylko na dobrą kondycję włosów czy skóry, ale również pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych. Biotyna wspiera też funkcjonowanie układu nerwowego, umożliwia zachowanie funkcji psychologicznych.

Konsekwencje niewystarczającej ilości biotyny w organizmie

Niewystarczająca ilość biotyny w organizmie może mieć wpływ na podwyższony poziom cholesterolu we krwi, powiększenie się wątroby, bóle mięśni, dezorientację, apatię czy lekkie upośledzenie niektórych funkcji nerwowych. Brak wystarczającej ilości biotyny skutkuje też rozdwajaniem się paznokci, parestezjami (mrowieniem i drętwieniem skóry), może prowadzić też do łuszczenia się skóry czy wypadania włosów.