Kategorie

Chlorofil

Chlorofil w płynie

Wszyscy wiedzą, że chlorofil odgrywa naprawdę ważną rolę w tym, by świat był pełen zielonych i zdrowych roślin – jednak nie każdy ma świadomość, że również może przynieść wiele dobrego, jeśli chodzi o ludzki organizm. Tak samo, jak u roślin pozwala absorbować światło słoneczne i przekształcać je w energię – może potencjalnie nieść wiele dobrego dla człowieka.

Znaleźć w nim można między innymi:

Warto jednak bliżej zapoznać się z tym, czy właściwie jest chlorofil i co można w nim znaleźć, aby w pełni zrozumieć jego właściwości i potencjalne dla ludzkiego organizmu korzyści.

Znalezione produkty: 8
Sortowanie:
Sortuj według
Biały Jeleń, płyn do kąpieli, chlorofil, 750 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Biały Jeleń, płyn do kąpieli, chlorofil, 750 ml

11,69 zł
Biały Jeleń, Hipoalergiczna odżywka do włosów, chlorofil, Proteiny keratyny, 200 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Biały Jeleń, Hipoalergiczna odżywka do włosów, chlorofil, Proteiny keratyny, 200 ml

15,79 zł
Jarrow Formulas Yaeyama Chlorella, 150 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Jarrow Formulas Yaeyama Chlorella, 150 kapsułek

58,99 zł
Swanson Green Foods Chlorophyll, chlorofil, 300 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Green Foods Chlorophyll, chlorofil, 300 kapsułek

108,99 zł
MyVita Chlorofil w płynie, 473 ml - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita Chlorofil w płynie, 473 ml

63,99 zł
Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon z chlorofilem, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon z chlorofilem, 300 ml

9,89 zł
Aura Herbals Chlorofil z morwy białej, koncentrat, krople, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Aura Herbals Chlorofil z morwy białej, koncentrat, krople, 30 ml

38,49 zł
Alter Medica Chlorofil, 500 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Alter Medica Chlorofil, 500 ml

38,49 zł

Chlorofil – najważniejsze informacje

Chlorofil jest niczym innym jak pigmentem rozpuszczalnym w tłuszczach. To on nadaje roślinom i algom charakterystyczny, zielony kolor. Chlorofil w płynie, jaki spotkać można w suplementach to jedno, ważne do zapamiętania jest jednak to, że pigment ten w swoim naturalnym stanie, czyli rozpuszczalnym w tłuszczach równocześnie:

 • nie rozpuszcza się w wodzie,
 • jest minimalnie wchłaniany.

Chlorofilina sodowo-miedziowa jest pochodną chlorofilu – różni się tym od chlorofilu, iż w odróżnieniu od niego jest rozpuszczalna w wodzie i biodostępna, a tym samym jak można się domyślić - jej asymilacja jest znacznie lepsza. Z tego powodu też, ta cząsteczka organiczna jest jeszcze bardziej dostępna i może być dla organizmu pomocna, jeśli chodzi o walkę z uszkodzeniami oksydacyjnymi wywołanymi przez chemiczne czynniki.

Chlorofil w płynie i w innych formach

Aby móc skorzystać z właściwości chlorofilu trzeba pamiętać, iż musi on być dostępny w formie przyswajalnej dla ludzkiego organizmu, stąd pojawienie się na rynku suplementów, takich jak chlorofil w płynie. Jest też składnikiem wielu produktów kosmetycznych dostępnych na dzisiejszym rynku.

Suplementy z chlorofilem są dostępne również pod postaci a taką jak:

 • tabletki,
 • krople,
 • kapsułki.

Każda osoba zainteresowana korzyściami, jakie może jej przynieść chlorofil – z pewnością znajdzie taką jego odsłonę, która będzie jej najbardziej pasować, dopasowując się do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Chlorofil w płynie - bezpieczne stosowanie

Oczywiście najlepiej zapoznać się z ulotką informacyjną bądź zasięgnąć porady lekarza – zanim się sięgnie po chlorofil w płynie, aby wprowadzić go do codziennej diety. Zwykle jednak wystarczy płynny chlorofil dodać do świeżej wody, aby mieć szanse czerpać z jego potencjalnych korzyści. Oczywiście można też sięgnąć wedle uznania po inny wybór niż chlorofil w płynie.

Ważne jest mieć pewność, że produkt pochodzi od renomowanej marki - gdyż to w kontekście chlorofilu ekstrahowanego z konkretnej rośliny, pozwala uzyskać jak najlepszą jakość pigmentu. Warto również przypomnieć, że wysokiej jakości suplement chlorofilowy, czyli nic innego jak chlorofil w płynie właśnie - nie powinien zawierać konserwantów. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do procesu produkcji, czy pochodzenia substancji – zawsze można zwrócić się do producenta z dodatkowymi pytaniami.

Chlorofil w płynie – właściwości i zastosowanie

Jest wiele informacji na temat możliwych korzyści wynikających z włączenia do codziennej diety suplementu, jakim jest chlorofil w płynie, bądź też innych produktów z jego zawartością. Spójrzmy na niektóre z nich:

 • chlorofil jako naturalnie występujący przeciwutleniacz, bezpośrednio neutralizujący wolne rodniki
 • pomaga przynieść ulgę w dolegliwościach żołądka

To jednak jedynie zalążek tego, ile dobrego dla organizmu może przynieść chlorofil w płynie, bądź pod inną z dostępnych postaci. Będąc zainteresowanym tym tematem - najlepiej zapoznać się z opisami informacyjnymi udostępnionymi przez producentów poszczególnych suplementów i środków, jak również zasięgnąć opinii lekarza, farmaceuty czy innego specjalisty.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Rodzaj skóry
Problem
Kluczowy składnik
Rodzaj włosów
Dla kogo
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
Trendy
 • Apteka Gemini

  www.aptekagemini.pl

  Dodaj do ekranu głównego