Kategorie

Corsodyl

Sortuj według
Corsodyl 0,2%, płyn do stosowania w jamie ustnej, smak miętowy, 300 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Corsodyl 0,2%, płyn do stosowania w jamie ustnej, smak miętowy, 300 ml

22,49 zł

Corsodyl na co dzień i po zabiegach stomatologicznych

Utrzymanie higieny jamy ustnej to temat, z jakim wciąż się zmagamy. Pomimo coraz szerszej wiedzy odnośnie prawidłowego szczotkowania, profilaktyki, stosowania odpowiednich produktów, wciąż część z naszych wizyt w gabinetach stomatologicznych, związana jest z zaniedbaniami. W prawidłowej higienie jamy ustnej pomocny jest Corsodyl.

Działanie preparatu Corsodyl

Corsodyl wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Miejscowo jest w stanie wspomóc leczenie stanów zapalnych w obrębie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Preparat sprawdza się w codziennej higienie jamy ustnej, ponieważ pozwala dość skutecznie uporać się z płytką nazębną. Ponadto zapobiega rozwojowi stanów zapalnych dziąseł, a w przypadku już zainfekowanych dziąseł, wspomaga ich leczenie. Ze względu na wspomniane działanie przeciwbakteryjne, Corsodyl pomaga uporać się z aftami, pleśniawkami, jak i odprotezowym zapaleniem jamy ustnej.

Preparat może być stosowany po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej. Jest to jedno ze wskazań do zastosowania Corsodylu, ponieważ nierzadko po tego typu zabiegach, tradycyjne mycie zębów staje się zbyt bolesne bądź niemożliwe. Ponadto wtedy, gdy trudno dotrzeć do wszystkich miejsc, szczelin w jamie ustnej, a błona śluzowa tuż po zabiegach, jak i cała jama ustna, są zdecydowanie bardziej narażone na infekcje, nie tylko bakteryjne.

Dawkowanie Corsodylu

Corsodyl ma postać płynu, który stosuje się do płukania jamy ustnej. U dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorosłych, zaleca się płukanie jamy ustnej przez 1 minutę, dwa razy na dobę, 10ml płynu. Preparat po płukaniu jamy ustnej należy wypluć.

Corsodylem można również płukać jamę ustną przed wykonaniem zabiegów stomatologicznych, również stosując ilość 10ml i płucząc przez czas 1 minuty. Preparat stosuje się po 5. minutach po myciu zębów. Nie należy stosować preparatu dłużej niż 4 tygodnie, o ile inaczej nie zostało zalecone przez lekarza. Długość stosowania w dużej mierze zależna jest od problemu, z jakim zmaga się dana osoba.

Filtry

Producent
Cena
-