Kategorie

Extraspasmina

Extraspasmina

Extraspasmina to preparat ziołowy, który zaleca się w przypadku przedłużającego się napięcia nerwowego oraz problemów z zasypianiem.

Znalezione produkty: 1
Sortowanie:
Sortuj według
Extraspasmina 250 mg + 50 mg +80 mg +5 mg, 20 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Extraspasmina 250 mg + 50 mg +80 mg +5 mg, 20 kapsułek

17,39 zł

Extraspasmina: składniki i ich oddziaływanie na organizm

Składniki preparatu Extraspasmina to:

  • wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego,
  • wyciąg suchy z ziela melisy,
  • tlenek magnezu,
  • witamina B6.

Korzeń rośliny jest surowcem leczniczym. Kozłek lekarski to polska nazwa waleriany, rośliny nazywanej między innymi baldrianem czy biedrzanem. Wyciąg z tej rośliny zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych. Stymuluje również mechanizm adenozynowy, co z kolei ma związek z działaniem nasennym. . Ponadto wyciąg z kozłka lekarskiego łagodzi uczucie niepokoju, obniża poziom stresu. Wskazaniami do zażywania preparatów z wyciągiem z tej rośliny są stany napięcia nerwowego, przedłużającego się podenerwowania czy nadreaktywności na niektóre sytuacje.

Właściwości uspokajające ma również wyciąg suchy z ziela melisy. Olejek eteryczny, który zawierają liście rośliny, obniża próg wrażliwości układu nerwowego, a także rozkurcza mięśnie jelit.

Flawonoidy i kwasy fenolowe wykazujądziałanie antyoksydacyjne. Olejek ma także właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Extraspasmina zawiera także tlenek magnezu, który zmniejsza pobudliwość i wykazuje działanie przeciwskurczowe oraz pozytywnie wpływa na stan mięśnia sercowego.

Witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego. Dodatkowo jest koenzymem dla niektórych enzymów, które biorą udział w przemianach aminokwasów, jest niezbędna w procesie syntezy hemu, wspomaga odporność organizmu i pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Niedobory witaminy B6 mogą wywołać osłabienie i zaburzenie funkcji nerwów obwodowych.

Dawkowanie

Należy dawkować preparat zgodnie z zaleceniami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania, w razie wątpliwości zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego