Kategorie

Lanolina

Lanolina – co to jest?


Możesz nie wiedzieć, że lanolina to stały element w składzie wielu rozmaitych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry oraz włosów – dzięki niemu produkty te zyskują wiele pozytywnych właściwości. Wykorzystuje się ją również przy produkcji niektórych środków o przeznaczeniu leczniczym. Dostrzegając lanolinę w składzie produktów, których używamy nie zawsze jednak potrafimy wskazać jakie jest jej zastosowanie. Czym jest lanolina? Jest to wosk pochodzenia zwierzęcego, otrzymywanym podczas oczyszczania owczej wełny. Jakie zastosowanie może mieć składnik pozyskiwany w ten sposób i co może wnieść do codziennej pielęgnacji?
Znalezione produkty: 5
Sortowanie:
Sortuj według
Alphanova Sante, lanolina, 40 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Alphanova Sante, lanolina, 40 ml

38,99 zł
Multi-Mam, lanolina do pielęgnacji sutków matek karmiących, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Multi-Mam, lanolina do pielęgnacji sutków matek karmiących, 30 ml

34,99 zł
Lansinoh, lanolina HPA, 10 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Lansinoh, lanolina HPA, 10 ml

28,59 zł
Lansinoh, lanolina HPA, 40 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Lansinoh, lanolina HPA, 40 ml

55,99 zł
Mokosh, lanolina hipoalergiczna, 15ml - miniaturka zdjęcia produktu

Mokosh, lanolina hipoalergiczna, 15ml

27,99 zł

Lanolina – właściwości i zastosowanie


Lanolina znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym, kosmetycznym, farmaceutycznym a nawet spożywczym, głównie ze względu na swoje szerokie właściwości zmiękczające, nawilżające oraz odżywcze. W przemyśle kosmetycznym wykorzystywana jest jako swego rodzaju baza, ponieważ jako skuteczny emulgator doskonale wiąże tłuszcze oraz wodę, jednocześnie nawilżając i chroniąc przed utratą wody – jest doskonała przy pielęgnacji skóry produkującej zbyt małą ilość sebum. Lanolina na skórze zachowuje się niczym niewidzialny film i dzięki temu wygładza ją oraz chroni przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych, na przykład mrozu czy wiatru. Warto wiedzieć, że można używać jej w celach ochronnych również na włosach – zapobiega wtedy rozdwajaniu się końcówek oraz przesuszeniu. Ważną właściwością lanoliny jest bardzo długi czas działania, ochrania nawet po 8 godzinach obecności na skórze! A stosowana regularnie, pomaga całkowicie pozbyć się objawów przesuszonego, podrażnionego czy popękanego naskórka. Jest bardziej skuteczna i ma mocniejsze działanie niż gliceryna czy wazelina. Ponadto wspomaga walkę z łuszczycą, łagodząc jej przykre objawy. Lanolinę bardzo cenią sobie młode mamy, ponieważ jest niezastąpiona przy pielęgnacji niemowląt oraz potrzebującej szczególnej opieki skóry brodawek u mam karmiących. Zapobiega dodatkowym podrażnieniom, łagodzi zgrubienia i pomaga w gojeniu się ran. Ponadto jest ukojeniem dla wrażliwej skóry dziecka przy zapaleniu pieluszkowym oraz wszelkich otarciach czy drobnych skaleczeniach. Lanolina to bezpieczny i przebadany składnik kosmetyków, jednak w niektórych przypadkach może wywołać alergie skórne (zaczerwienienie, wysypkę, świąd). Reakcja taka jest jednak niezwykle rzadka i najczęściej to inne składniki kosmetyków używanych na co dzień wywołują niepożądane działanie.

Lanolina – jak stosować


Stosowanie lanoliny uzależnione jest od indywidualnych potrzeb, powinno być jednak zgodne z zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu. Może być dawkowana po każdym karmieniu lub częściej, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Miejsce nałożenia specyfiku należy oczyścić i osuszyć, a następnie nakładać delikatnie niewielką ilość. Jeżeli zachodzi potrzeba, można użyć kolejnej warstwy lanoliny, pamiętaj aby aplikację przeprowadzać zawsze czystymi rękami.

Filtry

Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Rodzaj skóry
Problem
Kluczowy składnik
Dla kogo
Cecha specjalna
Typ produktu
Trendy
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego