Kategorie

Len mielony

Sortuj według

Len mielony

Len mielony na zdrowie i dla urody

Len mielony coraz częściej gości w naszych kuchniach, ale i w łazienkach. Jego właściwości są wykorzystywane celem poprawy funkcjonowania organizmu, a do tego sprawdzają się w zabiegach pielęgnacyjnych różnego rodzaju.

MyVita Len złocisty, mielony, 1000 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita Len złocisty, mielony, 1000 g

14,59 zł
Len mielony BOFLAX, 220 g + 220 g - miniaturka zdjęcia produktu

Len mielony BOFLAX, 220 g + 220 g

6,89 zł
Len Mielony INSTYTUT, 200 g + 200 g - miniaturka zdjęcia produktu

Len Mielony INSTYTUT, 200 g + 200 g

7,59 zł
GAL Propolis + len mielony, 48 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

GAL Propolis + len mielony, 48 kapsułek

15,69 zł
Len mielony Duo Pack, 200 g + 200 g - miniaturka zdjęcia produktu

Len mielony Duo Pack, 200 g + 200 g

8,29 zł
MyVita, Len złocisty mielony, 200 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, Len złocisty mielony, 200 g

6,49 zł
Oleofarm LenVitol, len mielony, 2 x 200 g - miniaturka zdjęcia produktu

Oleofarm LenVitol, len mielony, 2 x 200 g

7,99 zł
MyVita, Len złocisty mielony, 500 g - miniaturka zdjęcia produktu

MyVita, Len złocisty mielony, 500 g

9,69 zł
Oleofarm LenVitol, len mielony, 450 g - miniaturka zdjęcia produktu

Oleofarm LenVitol, len mielony, 450 g

7,29 zł

Właściwości lnu mielonego

Najbardziej wartościowe są ziarna lnu, ale coraz chętniej wykorzystujemy postać mieloną. W lnie znajdujemy białka, sterole, kwasy organiczne, a także enzymy. Ponadto goszczą w nim cynk, żelazo oraz magnez. W lecznictwie wykorzystywany jest len mielony, całe nasiona, jak i specjalnie wytwarzana mączka. Najważniejszym bowiem składnikiem lnu jest olej, w którego składzie z kolei znajdujemy glicerydy kwasów nienasyconych.

Len mielony znany jest głównie jako środek na problemy żołądkowe. To właśnie oleje zawarte w jego ziarnach pozwalają uchronić poszczególne narządy, wchodzące w skład układu pokarmowego, przed niekorzystnym działaniem kwasu solnego. Oleje te bowiem wyściełają błony śluzowe żołądka, przełyku, a także dwunastnicy.

Zastosowanie lnu mielonego

Len mielony w zastosowaniu domowym występuje najczęściej w formie wywaru. Spożywany regularnie, wspomaga funkcjonowanie jelit. Ze względu na wyjątkowe właściwości lnu, szczególnie chętnie sięgają po niego osoby dojrzałe. Podczas gdy u mężczyzn wspomaga prostatę, w przypadku kobiet wykazuje pozytywny wpływ na ich zdrowie w okresie przekwitania.

Len mielony a piękny wygląd

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w lnie sprawiają, że doskonale nawilża skórę, ponadto pomaga zredukować jej podrażnienie. Co więcej, stosowanie lnu może przyczynić się do utraty wagi – zmniejsza bowiem apetyt, pomagając w kontroli spożywanych kalorii, a do tego ułatwia trawienie. Przyczynia się w ten sposób do utrzymania szczupłej sylwetki.

Len mielony stosowany jest głównie w formie naparów, które można pić bezpośrednio po przygotowaniu, ale na rynku znajdujemy również olej z lnu, także doskonale sprawdzający się w kuracjach leczniczych, jak i mających na celu uzyskanie pożądanych efektów kosmetycznych. może być stosowany wewnętrznie, jak i zewnętrznie, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz postaci, w jakiej zostanie zakupiony bądź przygotowany.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Problem
Kluczowy składnik
Wiek
Rejestracja