Kategorie

Luteina

Suplementy z Luteiną

Luteina

Większość osób kojarzy luteinę, jako substancję obecną w suplementach mających na celu wspieranie zdrowia oczu – i słusznie. Luteina jest właśnie tym – naturalnym przeciwutleniaczem, którego świadczenia zdrowotne są właśnie ukierunkowane w stronę narządu wzroku.

, Jeśli znajdzie się w suplemencie diety wspólnie ze zeaksantyną – może pomagać zachować jasność i kontrast widzenia nawet w trudnych w warunkach, natomiast, jeśli towarzyszą jej likopen, witamina E, oraz selen - może zadbać o wrażliwą skórę od wewnątrz. Jednak luteina również sama w sobie jest niezwykle dobroczynnym składnikiem diety – warto się zapoznać z wszystkimi świadczeniami zdrowotnymi, jakie oferuje, by lepiej zrozumieć zasadność włączenia jej do codziennej dbałości o zdrowie organizmu.

1 - 24 z 22 produktów

Luteina - właściwości i charakterystyka

Jak już zostało wytłuszczone, luteina jest przede wszystkim ceniona za jej pozytywny wpływ na zdrowie oczu. Aby bardziej wyszczególnić właściwości, na które można liczyć, decydując się na suplementację z jej udziałem, przede wszystkim warto wymienić potwierdzone świadczenia zdrowotne takie jak:

 • pomoc w utrzymaniu ogólnego zdrowia i funkcjonowania oka
 • odżywienie oczu
 • ochrona siatkówki i soczewki przed utlenianiem
 • pomoc w zwalczaniu wolnych rodników w oku
 • ochrona siatkówki i soczewki przed stresem oksydacyjnym

Luteina jest naturalnie osadzona w oku, jako składnik pigmentu obecnego w place oka i siatkówce, które to może wzmacniać i chronić. Działa przede wszystkim, jako naturalny przeciwutleniacz dla oka, ogólnie wspierając jego zdrowe funkcjonowanie – stąd, choć jest przede wszystkim zalecana osobom starszym czy też tym skarżącym się na dolegliwości związane z narządem wzroku, to tak naprawdę każda osoba może skorzystać z wprowadzenia do swojej diety suplementu z jej zawartością.

Doustna suplementacja luteiny i zeaksantyny może:

 • pomóc zwiększyć poziom pigmentu plamkowego w osoczu i siatkówce
 • promować wzrost stężenia luteiny w surowicy i pigmencie plamkowym
 • zwiększyć ostrość widzenia u osób z upośledzoną funkcją wzroku
 • poprawić wydajność widzenia u osób z upośledzoną funkcją widzenia

Wybierając, więc suplement diety z luteiną i zeaksantyną, można zyskać jeszcze więcej dobrego dla swojego organizmu, choć tak jak wykazano powyżej, już sama luteina sprawdza się, jako naturalny przeciwutleniacz, chroniąc organizm przed degradacją oksydacyjną oraz oferując mu naturalny sposób na uniknięcie ryzyka spowodowanego procesem utleniania i peroksydacji. Każda osoba szukająca suplementu pomagającego zoptymalizować funkcje zdrowego oka powinna, zatem zapoznać się z obecnymi w tej kategorii suplementami, w których pierwsze skrzypce gra właśnie luteina.

Luteina – składnik suplementów diety

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione korzyści, nic dziwnego, że właściwie każdy producent zajmujący się produkcją suplementów diety, ma do zaoferowania swoją wersję dodatku z luteiną. Nie dziwi również fakt, iż dostępne są różne wersje pod względem formy (kapsułki, tabletki) czy ilości. Dzięki temu każda osoba zainteresowana suplementacją luteiną, nie będzie mieć problemu z doborem odpowiedniego dla siebie produktu, czy wielkości opakowania.

Szukając odpowiedniego suplementu, należy zwrócić uwagę na:

 • wiarygodność marki
 • opinie na temat producenta
 • dokładność informacji w opisie

Po znalezieniu odpowiedniego dodatku przyjdzie pora właśnie na zapoznanie się ze szczegółami dotyczącymi właściwego dawkowania. To ważne, bowiem dzięki temu można mieć większą pewność, że wybrana luteina przyniesie optymalne rezultaty. Chodzi również jak zwykle w kontekście stosowania dowolnego rodzaju suplementów, o bezpieczeństwo stosowania.

Luteina dostępna w suplementach zawsze musi być w towarzystwie różnych substancji pomocniczych, dlatego, nawet jeśli nie ma się nadwrażliwości na nią, konieczne jest upewnienie się, że również żadne z obecnych w wybranym produkcie dodatków nie będzie wywoływał alergii.

Przykładowe substancje pomocnicze obecne w suplementach z luteiną są następujące:

 • ekstrakt z owoców borówki czarnej
 • żelatyna
 • woda oczyszczona
 • aksamitka

Jak wspomniano wyżej, każdy producent oferuje swoją własną wariację na temat obecnych w suplemencie z luteiną składników. To sprawia, iż przed zażyciem któregokolwiek z nich należy zapoznać się ze szczegółami i odnieść je do indywidualnych potrzeb. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem.

 • SearchWishlistUser AccountCartArrow LeftArrow RightArrow Right ThinIcon HomeIcon HomeMenuArrowCaret DownCloseResetVISAmatercardpaypalDHLHermesCheckCheck-additionalStarAdd to Shopping Cartchevron-leftchevron-rightSpinnerHeartSyncGiftchevron-upKlarnaGridListFiltersFileImagePdfWordTextExcelPowerpointArchiveCsvAudioVideoCalendar