Kategorie

Nawilżanie gardła

Nawilżanie gardła – preparaty na suchość w jamie ustnej i gardle

Chrypka, drapanie, pieczenie, problemy z mówieniem i przełykaniem – to najczęstsze objawy, na które skarżą się osoby cierpiące na kserostomię, czyli suchość w jamie ustnej. Zaburzona praca ślinianek może mieć wiele powodów. Jednym z nich jest oczywiście infekcja wirusowa lub bakteryjna. Ale uporczywe drapanie w gardle może być efektem m.in. palenia papierosów lub wdychania dymu nikotynowego, przyjmowania zbyt małej ilości płynów, długotrwałego oddychania przez usta spowodowanego np. nieżytem nosa, chrapania, choroby refluksowej przełyku, a nawet niedoboru witamin z grupy B. Suchość w jamie ustnej to także jeden z objawów cukrzycy lub problemów z tarczycą. Dlatego problemu nie powinno się ignorować! Kserostomia bywa także nazywana chorobą zawodową aktorów i nauczycieli oraz pozostałych grup zawodowych pracujących przede wszystkim głosem. Suchość i drapanie w gardle mogą prowadzić do uporczywego kaszlu i obniżenia komfortu życia. Jak im zaradzić?

Znalezione produkty: 6
Sortowanie:
Sortuj według
Miramile Tonsil, spray do jamy ustnej i gardła, 30 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Miramile Tonsil, spray do jamy ustnej i gardła, 30 ml

21,49 zł
Natur-sept Kaszel, 18 pastylek do ssania - miniaturka zdjęcia produktu

Natur-sept Kaszel, 18 pastylek do ssania

9,29 zł
Natursept Med Gardło, lizaki, smak wiśniowy, 6 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Natursept Med Gardło, lizaki, smak wiśniowy, 6 sztuk

8,19 zł
DicoTuss Baby Med, syrop na kaszel, 100 ml - miniaturka zdjęcia produktu

DicoTuss Baby Med, syrop na kaszel, 100 ml

19,29 zł
Junior-angin, lizaki dla dzieci od 3 roku życia, smak truskawkowy, 8 sztuk - miniaturka zdjęcia produktu

Junior-angin, lizaki dla dzieci od 3 roku życia, smak truskawkowy, 8 sztuk

10,89 zł
Herbapect Junior, syrop dla dzieci, smak malinowy, 120 g - miniaturka zdjęcia produktu

Herbapect Junior, syrop dla dzieci, smak malinowy, 120 g

9,09 zł

Nawilżanie gardła i krtani – spray, syrop czy pastylki?

Porost islandzki, korzeń prawoślazu, aloes, kwiaty lipy i dziewanny – to znane od pokoleń rośliny, które w naturalny sposób nawilżają błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Łagodzą podrażnienia i chronią przed nadmiernym wysuszeniem. Producenci preparatów na suchość gardła sięgają po sprawdzone substancje pochodzenia roślinnego, zamykając je w dostępnych dla każdego syropach, sprayach i pastylkach dostępnych bez recepty.

Co zrobić, żeby zminimalizować suchość w gardle?

Preparaty nawilżające to niejedyny sposób, żeby zminimalizować uporczywą chrypkę czy pieczenie w gardle. Warto pamiętać o tym, aby każdego dnia wypijać odpowiednią ilość wody. Odpowiednią, czyli jaką? Średnia dla kobiet wynosi około 2 litrów płynów dziennie, a dla mężczyzn około 3 litrów. Ilość ta powinna być jednak uzależniona m.in. od wieku, stanu zdrowia oraz rodzaju aktywności zawodowej. Lekarze radzą także, żeby ograniczyć lub zrezygnować z używek takich jak alkohol, papierosy, a nawet kawa, które podrażniają błonę śluzową gardła. Warto także spojrzeć na to, co ląduje na naszych talerzach. Osoby zmagające się z nadmierną suchością gardła powinny zredukować ilość soli oraz ostrych przypraw, a także ograniczyć spożycie słonych przekąsek i napojów gazowanych.

Nawilżanie gardła u dzieci – co stosować?

Co zrobić, gdy dziecko skarży się na pieczenie, drapanie lub ból gardła? Przede wszystkim warto skontaktować się z pediatrą, ponieważ suchość w jamie ustnej i ból gardła przy przełykaniu mogą świadczyć o rozwoju infekcji. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów na suchość gardła dla dzieci o działaniu nawilżającym i ochronnym, najczęściej w postaci tradycyjnych syropów, pastylek, a nawet… lizaków. Ostatnie rozwiązanie chętnie wykorzystują rodzice maluchów, które na widok lekarstw natychmiast robią się płaczliwe i marudne. Przed użyciem należy zapoznać się z zaleceniami producenta dotyczącymi wieku dziecka (najczęściej rekomendowany jest wiek powyżej 3 lat).

Preparaty na suchość gardła w aptece Gemini

Rozpraw się z uporczywą chrypką i bólem gardła! Oferujemy bogaty wybór preparatów na suchość gardła o działaniu nawilżającym, powlekającym i osłaniającym. Produkty dla dorosłych i dla dzieci dostępne bez recepty zamówisz online. Szybko, bezpiecznie i bez wychodzenia z domu.

Filtry

Marka
Producent
Cena
-
Działanie
Postać
Smak
Sposób aplikacji
Problem
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Wiek
Typ produktu
  • Apteka Gemini

    www.aptekagemini.pl

    Dodaj do ekranu głównego