Kategorie

Nicorette

Nieodzowna pomoc w rzucaniu palenia - Nicorette

Marka Nicorette od dawna jest znana wszystkim, którzy próbują podjąć walkę z nałogiem palenia. Producent oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym można raz na zawsze uciszyć głód nikotynowy. Po osiągnięciu celu pomaga także zniwelować objawy odstawienne, zwiększając psychiczny i fizyczny komfort byłego palacza.

1 - 24 z 14 produktów

Nicorette: spray i plastry

Spośród produktów Nicorette, palacze mogą wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję:

Nicorette Spray – do zastosowania doustnego. Błyskawicznie się wchłania i ma przyjemny, miętowy smak. Niweluje nikotynowy głód nawet w ciągu minuty od użycia. 1 dawka zastępuje 1 papieros.

Plastry Nicorette INVISIPATCH – dostarcza organizmowi kontrolowaną dawkę nikotyny, przez co pomaga zwalczyć nikotynowy głód. Absorbowana wolniej niż papierosowa, nikotyna INVISIPATCH uwalnia się przez skórę przez najbliższe 16h od naklejenia.

Radzenie sobie z jakimkolwiek nałogiem jest bardzo trudne. Uzależnienie od nikotyny sprawia, że człowiek wiedząc, jak bardzo jest ono szkodliwe, zupełnie nie dopuszcza do siebie myśli, że jego zdrowie mocno ucierpi. Życie w iluzji, wydawanie fortuny na papierosy i sukcesywne niszczenie swojego organizmu to trzy podstawowe prawdy wynikające z trwania w tym nałogu.

Nikotyna – samo zło

W nikotynie znajdują się tysiące szkodliwych, mocno trujących związków które, mimo że występują w małych stężeniach, stopniowo rujnują układ oddechowy i pośrednio – pokarmowy, rozrodczy, nerwowy. Arsen, polon, cyjanowodór, fenole, kadm, ołów, rtęć czy chlorek winylu, to tylko niektóre z wielu szkodliwych substancji występujących w tytoniowym dymie.

Nikotyna uwalnia hormon stresu-kortyzol oraz adrenalinę (po wypaleniu papierosa jej poziom wzrasta o 150 procent!). W krwiobiegu oprócz nikotyny krąży tlenek węgla, cytokiny zapalne, wolne rodniki tlenowe i wiele innych trujących związków, które uszkadzają naczynia krwionośne, przyczyniając się do wielu chorób układu krążenia. Tlenek węgla (czad) łączący się z tlenem, bardzo źle wpływa na hemoglobinę i na śródbłonek, wyścielający naczynia krwionośne od wewnątrz. Wolne rodniki tlenowe utleniają cholesterol LDL, a zintensyfikowane procesy utleniania uszkadzają strukturę komórek. Przykłady destrukcyjnego działania papierosów na organizm człowieka można by mnożyć.

Nicorette spray cena

Jeśli palacz decyduje się na zerwanie z nałogiem, musi liczyć się z wieloma objawami tzw. odstawiennymi. Złe samopoczucie wynika z nagłego braku nikotyny w organizmie. Pojawia się gorsze samopoczucie psychiczne, rozedrganie, zwiększa się uczucie głodu.

Na szczęście na rynku jest wiele środków dostępnych w aptece bez recepty bądź też przepisywanych przez lekarza. Wśród nich znajdują się gumy do żucia o kilku smakach, pastylki do ssania mniejsze i większe, inhalatory w sprayu oraz plastry. Każdy z tych środków zawiera różne dawki nikotyny, która jest uwalniana do organizmu przez ślinę lub skórę do krwiobiegu. Wymienione wyżej leki stosuje się w leczeniu nikotynową terapią zastępczą NTZ.

Wśród nich znajduje się dobrze znany lek Nicorette spray. Lek łagodzi w pewnym stopniu objawy głodu nikotynowego, dzięki dostarczeniu organizmowi określonej ilości nikotyny. Oczywiście jest ona wolna od związków trujących, typu dwutlenek węgla i innych substancji smolistych.

Jak stosować lek Nicorette?

Powinno używać się Nicorette spray przez określony czas, podzielony na trzy etapy. W pierwszym, trwającym od (1 do 6) tygodni, zazwyczaj aplikuje się od jednej do dwóch dawek leku, co trzydzieści minut, do jednej godziny. Przykładowo, jeśli wypala się dziesięć papierosów na dobę, należy przyjąć tyle razy Nicorette spray w jednej lub dwóch dawkach.

Drugi etap (7-9) tygodni – wymaga zmniejszenia liczby dawek, aby przed dziewiątym tygodniem było ich mniej o połowę.

Natomiast w trzecim etapie (10-12) tygodni dawki mają być mocno zminimalizowane. W momencie, gdy nastąpi obniżenie dawki do dwóch lub trzech, lek można odstawić.

Generalnie Nicorette Spray powinno się stosować od trzech do sześciu miesięcy.

Warto więc spróbować powalczyć o swoje zdrowie z lekiem Nicorette Spray. Jego cena nie jest wysoka, a może pomóc w wyjściu z uzależnienia i rozpoczęciu nowego życia, wolnego od dymu papierosowego.