Zamówienie wysyłamy w 4-5 dni roboczych
Kategorie

Ortanol Max

Ortanol max

Zapalenie błony śluzowej powodujące cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku to właśnie popularny refluks. Nie jest to może groźne schorzenie, ale zawsze trzeba wyeliminować stan zapalny. Nawracające objawy mogą powodować uszkodzenie przełyku i doprowadzić do innych chorób, które już zdecydowanie trudniej wyleczyć.

Przyczyny refluksu

Kiedy dolna część zwieracza przełyku rozluźnia się pod wpływem działania różnych czynników, dostaje się do niego kwaśna treść żołądkowa. Może się to stać na skutek nieodpowiedniej diety, zażywania niektórych niesteroidowych leków przeciwzapalnych czy folgowaniu sobie w używkach, np. alkoholu czy nikotynie. Na to schorzenie narażone są szczególnie osoby otyłe, starsze i kobiety w ciąży, u których występuje większe ciśnienie na żołądek, prowadzące do otworzenia światła przełyku.

Objawy refluksu

Zgaga, uczucie pieczenia w przełyku i w klatce piersiowej, suchy kaszel, ból brzucha, chrypka, puste, kwaśne odbijanie – to dolegliwości, które zwykle towarzyszą refluksowi.

Jak leczyć?

Przede wszystkim należy zastosować odpowiednią dietę, pomagającą utrzymać prawidłową równowagę kwasowo-zasadową. Należy jeść częściej, ale w mniejszych ilościach, bez pośpiechu i nie przed snem. Przy refluksie żołądkowym warto też spać na nieco wyżej uniesionej poduszce, co pomaga zapobiegać przemieszczaniu się zawartości żołądka do przełyku.

Ortanol max

Refluks można zwalczyć za pomocą leków wpływających na zmniejszenie wytwarzania kwasu żołądkowego, czyli tzw. inhibitorów pompy protonowej. Taka kuracja, aby była skuteczna, trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni. Jednym z przydatnych preparatów jest Ortanol max, który można stosować przy zapaleniu przełyku, ale też przy wrzodach żołądka czy dwunastnicy. Jego działanie polega na blokowaniu pompy protonowej w komórkach błony śluzowej żołądka. Ortanol max przyjmowany jest doustnie, działa szybko, a jego maksymalne stężenie we krwi następuje po ok. 1-2 godzinach od zażycia. Opakowanie preparatu zawiera 14 kapsułek dojelitowych.

Substancja czynna omeprazol

Jest to ograniczy związek chemiczny, z grupy inhibitorów pompy protonowej. Jego działanie polega na blokowaniu enzymu, czyli ww. pompy protonowej (ATP-azę K+/H+) w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka, dzięki czemu kwas żołądkowy jest produkowany w znacznie mniejszych ilościach i zwiększa się jego pH. Podaje się go w postaci dojelitowej, ponieważ jest to związek wrażliwy na działanie kwasu w soku żołądkowym. Już po 1-2 godzinach występuje stężenie maksymalne tego leku we krwi. Omeprazol szybko się wchłania z jelita cienkiego, a pokarm nie stanowi w tym żadnej przeszkody. Po podaniu pojedynczej dawki leku efekt utrzymuje się całą dobę. Związek ten jest metabolizowany w wątrobie przy pomocy układu enzymatycznego cytochromu P450. Częściowo wydalany jest z żółcią, częściowo z moczem.

Substancje pomocnicze

Hydroksypropylocelcuoza – substancja syntetyczna otrzymywana przez alkilowanie celulozy. Ma właściwości przeciwzbrylające, stabilizujące i wypełniajcie, dlatego może być składnikiem pomocniczym dodawanym do żywności i leków. Ulega fermentacji w jelicie grubym człowieka.

Stearynian magnezu (sól magnezowa kwasów tłuszczowych) – to związek używany powszechnie do produkcji leków, suplementów i produktów żywnościowych. Jest substancją naturalną pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Wspiera naturalny wzrost metabolizmu.

Przeciwwskazania do stosowania Ortanolu

Lek nie powinien być stosowany przez pacjentów z chorą wątrobą oraz nerkami. Tak samo nie mogą zażywać go osoby z nietolerancją galaktozy czy niedoborem laktozy. Pacjenci z zaburzeniami wątroby, kobiety w ciąży i matki karmiące przed rozpoczęciem kuracji Ortanolem max powinny skontaktować się z lekarzem. Więcej informacji dotyczących dawkowania i ewentualnych środków ostrożności można znaleźć w ulotce leku Ortanol max.

Stosowanie Ortanolu

Według zaleceń lekarza kapsułkę zażywa się rano. Należy ją połknąć bez rozgryzania. Można również otworzyć kapsułkę i wsypać jej zawartość do szklanki wody lub lekko kwaśnego soku owocowego. Po wypiciu zawiesiny należy popić wodą (połowa szklanki).