Kategorie

Pau Darco

Sortuj według

Pau d’Arco

Pau d’Arco (Tabebuia impetiginosa) to okazałe, sięgające ok. 4-6 metrów drzewo tropikalne rosnące w rejonach Ameryki Środkowej i Południowej. Określane jest również takimi nazwami jak: Ipe Roxo (Brazylia), Lapacho (Argentyna, Paragwaj), Taheebo (Indianie boliwijscy i brazylijscy). To wiecznie zielone drzewo żyje do ok. 700 lat. Bardzo głęboko się zakorzenia, dlatego jest uznawane za jedno z najsilniejszych drzew na świecie. Po zakwitnięciu wygląda bardzo urokliwie, ponieważ gałązki obsypane są fiołkowym, delikatnym kwieciem.

Swanson Pau D'Arco Bark Liquid Extract, lapacho, 29,6 ml - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Pau D'Arco Bark Liquid Extract, lapacho, 29,6 ml

36,99 zł
Swanson Pau D'Arco, lapacho, 100 kapsułek - miniaturka zdjęcia produktu

Swanson Pau D'Arco, lapacho, 100 kapsułek

20,49 zł

Zastosowanie Pau d’Arco

Do przyrządzania różnych preparatów na bazie Pau d’Arco stosuje się przede wszystkim wewnętrzną część kory, z której pozyskuje się susz. W mniejszym stopniu jest to jej warstwa zewnętrzna i drewno, ponieważ nie ma w tych częściach rośliny wielu substancji czynnych. Zawierają się w niej m.in. takie składniki mineralne jak wapń, potas, magnez, żelazo i mangan.

Wapń – wspomaga krzepnięcie krwi oraz wpływa na prawidłowy metabolizm energetyczny. Oprócz tego dobroczynnie działa na mięśnie, bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek i w przewodnictwie nerwowym oraz wspomaga enzymy trawienne.

Potas – to również bardzo cenny dla organizmu pierwiastek. Ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy i zapewnia prawidłową pracę mięśni. Wpływa na utrzymywanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Magnez – jest nazywany pierwiastkiem życia. Umożliwia łagodny rozkurcz mięśni i uczestniczy w przewodnictwie nerwowym. Wspiera też metabolizm energetyczny i pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Magnez to także zdrowe i mocne kości. Zażywany jest szczególnie w stanach wzmożonego napięcia nerwowego i wyczerpania fizycznego.

Mangan – uczestniczy w tworzeniu tkanki łącznej, chroni komórki przed stresem oksydacyjnym, pomaga utrzymać w dobrym stanie kości i prawidłowy metabolizm energetyczny.

Żelazo – kiedy brakuje tego pierwiastka w organizmie, może dojść nawet do anemii, ponieważ wspiera produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny. Bierze udział w transporcie tlenu oraz wspiera układ odpornościowy, wpływa na funkcje poznawcze i metabolizm energetyczny. Zażywany jest także w stanach wzmożonego znużenia i wyczerpania fizycznego.

Suplementy Pau d’Arco sprzedawane są w formie kapsułek lub ekstraktów, które należy dodać do wody.

Filtry

Producent
Cena
-
Postać
Kluczowy składnik
Cecha specjalna
Rejestracja